modruse modruse komentáře u knih

Text Text Dmitry Glukhovsky

Mam moc moc moc rada Glukhovskeho. Knihu jsem si jednoznacne chtela precist. Libila se mi moc. I pres krkolomny preklad a zastarale vyrazy. Puvodne jsem za to chtela dat 4 hvezdy,ale nemohla jsem se od ni odtrhnout. Napinave. Psychologie postavy mne bavila, kdyz to nebylo v ich forme. Celkove je prekladem i stylem kniha ponekud zvlastni. Ale o to vic nasavame atmosferu a mentalitu rusu.

09.01.2019 5 z 5

Kouzelníkův únik z reality Kouzelníkův únik z reality Lars Vasa Johansson

Z této knihy jsem naprosto okouzlena. Dokonce si ji pujdu i koupit, abych ji mela doma. Což delam jen výjimečne, protoze knihy jsou pro me celkem drahe a ja prectu 3 za tyden. Ale hlavne si ji znovu prectu, coz jsem nikdy v zivote neudelala a do je mi 36. Na sve si prijdou milovnici sarkasmu a ironickeho humoru. Pribeh je blaznivy, fantazijni a to dava prostor pro neotrele vtipne situace. Cele je to takove bizarni, roztomile a oddechove. I kdyz se zde odehrava nakonec i hlubší pointa. Cetla jsem vse od Jonnasse Jonnassona a moc se mi tento humor libil. Opravdu bych ho doporucila a tuto knihu jako dalsiho zastupce severskeho vtipu. Mozna je to tim, ze se mi kniha trefila do momentalni nalady, ale povazuji "Kouzelnika" za nejhezci knihu co jsem kdy cetla. Dalsi typy na knihy ode me(protoze ja jsem vzdy vdecna za nejaky tip na knihu) Muz jmenem Ove, Tady byla Britt Marie od Fredrik Backman a S eleganci ježka od Muriel Barberyové. Vsechny moje tipy vcetne Jonassonna jsou úúžasně zpracovane jako audioknihy. Všem těmto kniham davam 5 hvězd.

03.01.2018

Čistič Čistič Paul Cleave

Kdo ma rad ironicky, sarkasticky cerny humor, tak DOPPRUCUJU. Mne Joe sympaticky byl, az jsem zapominala ze je to vrah. Vrazdy v jeho podani byly tak vecne. Asi by z toho byl pri dobrem obsazeni dobrej film. Je to takovy ten typicky filmovy pribeh.

15.10.2017