modranka modranka komentáře u knih

Spravodlivosť je žena Spravodlivosť je žena Catherine Cookson

Nádherný príbeh. Dej sa odohráva v medzivojnovom období (1920-1940), zachytáva vlnu hladných revolúcií, boj medzi sociálnymi triedami. Nebojte sa! nejde o buričskú literatúru, je to viacmenej romantika. Ide o sociálny román, pretkaný rôznymi podobami lásky. Lásky manželskej, mileneckej, sesterskej, lásky otca k synovi, rôzne podoby lásky k znetvorenemu novorodencovi. Chvíľami by ste niekoho objali, inokedy prefackali. Ale kto má rád Cooksonovej romány, neoľutuje. Naozaj nie. Nie je to sladká limonáda. Hoci z jednej časti príbeh končí tragicky (konieckoncov je vojna), záver končí happy endom.

07.03.2012 4 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Kniha, ktorá vám nedovolí pokojne čítať... jednoducho sa smejete od prvej stránky po poslednú. Ach, keď aj ja takto rozprávam v cudzom jazyku, asi budem chodiť kanálom a držať zobák. :D.

06.03.2012 5 z 5

Tajemství Harrogate Tajemství Harrogate Catherine Cookson

Krásne spracované dobové reálie. Kto má rád dobrú anglickú literatúru, odporúčam prečítať.

06.03.2012 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Nemyslím si, že je to dobrý kandidát na Knihu roku. Brutalita, krv, to sú hlavné prvky deja. Autori často unikajú hlavnej línii príbehu, miestami príliš didaktické, literárny jazyk vo forme prítomného času nevhodne zvolený. Tešila som sa na dobrú severskú literatúru, no bola som sklamaná.

31.01.2012 4 z 5