Mizz Mizz komentáře u knih

Polévky Polévky kolektiv autorů

Skvělá kuchařka, máme moc rádi polévky a z téhle si opravdu vybereme. Jsou tam jak klasické, tak cizokrajné, z nejrůznějších surovin, příprava je většinou jednoduchá a rychlá.
Jen mě trochu mrzí, že nejsou obrázky ke všem receptům, podle obrázků si člověk umí lépe přestavit výsledek.

09.07.2015 5 z 5

V lesích V lesích Tana French

Kniha mě celkem zklamala. Začátek byl super, působil na mě hodně podobně jako knihy Stephena Kinga, trochu mi připomínal "TO" (ztracené děti, ponurá atmosféra, návrat po 20ti letech na místo činu). Dokonce tam French má i drobnou narážku na Kinga (věta ve smyslu "bylo to městečko jako vystřižené z románů Stephena Kinga"), takže se jím asi trochu inspirovala.
Nicméně hlavní hrdina Rob Ryan byl s přibývajícími stránkami čím dál více nesympatický, na konci už se choval jako totální magor, nedivila bych se už ničemu, nečetla jsem ještě další díly, ale nepřekvapilo by mě, kdyby žil v kanále a šňupal heroin. Dějovou linii, která se zabývala vraždou dívky jsem považovala spíše za vedlejší, proto jsem byla na konci velmi nemile překvapena, že ta "hlavní" zápletka se vlastně nerozpletla. Mám ráda knížky, na jejichž konci najdu nějaký uspokojivý konec (nemusí být nutně šťastný), ale tohle ve mě zanechalo rozporuplné pocity a spíše rozčarování. Bylo tam mnoho nevyužitých náznaků, nevyřešených záhad (divné zvuky v lese atd.), připadá mi, že je to škoda. Ani nevím, jestli se budu pouštět do dalšího dílu, aby mě nečekalo další zklamání. Dávám slabší trojku.

18.12.2014 3 z 5