minusha97 minusha97 komentáře u knih

Pobrežie hrôzy Pobrežie hrôzy Carrie Ryan

Dovolím si poprosiť len o jednu jedinú vec. Prosím, už nikdy viac. Táto kniha bola pre mňa utrpením a hoci ja nemám problém preletieť šesťsto stranovými knihami bez mihnutia oka, tu som cítila každú jednu stránku. Príbeh, hoci by mal byť novým je až bolestivo podobný tomu starému, rovnako patetické postavy, rovnako patetický milostný trojuholník, rovnaké problémy vo vzťahoch. Nuž, ako sa hovorí, jablko nepadá od stromu ďaleko.

A och môj bože, ešte je tu autorkin štýl, ktorý nemôžem opomenúť. V prvom diele som to ešte zvaľovala na preklad, lebo som dúfala, že sa tam skrýva niečo viac, ale teraz som stratila nádej. Nepríjemný štýl, neustále opakujúci tie isté dejové línie, motívy a pasáže, mala som dojem, že niektoré vety boli niekoľkokrát nakopírované a hodené do textu. Sorry, ale mám dosť.

23.02.2017 1 z 5

Klenoty Klenoty Danielle Steel

Táto kniha ma veľmi sklamala. Od tak známej a obdivovanej spisovateľky som čakala rozhodne viac ako toto. Kniha ma veľmi dlhú dobu, respektíve takmer celú dobu nebavila, nudilo ma ju čítať, nudilo ma všímať si postavy, alebo skrátka čokoľvek, čo sa v knihe dialo a prechádzala som stránky iba očami, aloe mysľou som bola často niekde inde.

Ani štýl ma príliš nezaujal, bol pomerne nudný, nezáživný, knihu som čítala neuveriteľné dva týždne a posledných sto strán som už rýchlo ťahala len preto, aby som to už mala za sebou.
Našťastie mám rada historické romány a páčilo sa mi obdobie vojny, okupácia a podobné veci v knihe, z neznámeho dôvodu som v knihe cítila niečo z Rebeky.

Inak teda nič moc. A prečo dopekla neustále rodila také veľké deti?!

16.03.2016 2 z 5

Spálenisko Spálenisko Joan Lingard

Krásna kniha napísaná s citom a láskou, sála z nej leto, prázdniny a krása škótskych kopcov, kam na autorkin pútavý štýl na chvíľku zobral aj uprostred zimy. Román ponúka zaujímavé postavy, veselú a príjemnú hlavnú hrdinku, s ktorou je ľahko sa stotožniť a ktorá príjemne počas knihy napreduje, pričom autorka nenásilne podsúva čitateľovi hodnoty, ktoré považuje oprávnene dôležité, ale pritom zachováva aj mladícke bláznovstvá, ktoré patria k životu.

11.03.2016 4 z 5

Poučka o podstate predvídateľnosti Katherín Poučka o podstate predvídateľnosti Katherín John Green

Pri tejto knihe som si opäť potvrdila, že John Green nie je spisovateľ pre mňa. Spočiatku som tejto knihe dávala nádej, lebo ma zaujal príbeh outsidera, ktorý miluje iba Katheriny a vyráža na roadtrip, pričom na svoje bývalé spomína.
Bohužiaľ ma to sklamalo. Spočiatku sa to ešte dalo čítať, ale po prvých 100 stranách (možno aj skôr) som sa v knihe sklamala. Táto kniha nebola také klišé ako Hviezdy, ale tu zas stratilo veľa prevedenie, štýl, akým bol príbeh napísaný, čo bol vlastne jediný dôvod, prečo som dala Hviezda 1* a nie odpad. Tu som ju dala povedzme, za nápad. Alebo za to, že som knihu zvládla dočítať dokonca.

11.03.2016 1 z 5

Kôň v oblakoch Kôň v oblakoch Otília Dufeková

Prekvapilo ma, ako nesúrodo pôsobí táto knižka. Takmer by som neverila, že všetky výtvory sú od tej istej autorky.
Na jednu stranu tu máme romanticko-erotické básne s neustále sa opakujúcimi motívmi, najčastejšie smutná a bolestivá láska, dotýkanie a obzeranie si tela, vlasy, oči, prsia, prikladanie si nožu k zápästiam, krku, či ústam, písanie na klávesnici a strach, naukladané vždy v inom poradí. Taktiež je tu podvedomá absencia čiarok, ktoré by dodali niektorým veršom aspoň aký-taký zmysel. Po pár stranách som ho aj prestala hľadať
A potom zrazu medzi dvoma básňami o láske alebo strachu je vsadených pár básní a matkinej smrti a o nežných citoch v rodine, ktoré v kontexte knihy vyznievajú takmer smiešne, lebo básničky v knihe nie sú nijako žánrovo rozdelené.
A nakoniec je tu samozrejme aj pár dobrých kusov opisujúcich nejakú surovú emóciu, alebo situáciu, ktoré mi ako jediné sadli, škoda, že boli možno tri alebo štyri.

Asi ani nemusím hovoriť, že sa to ani nerýmovalo, navyše, mnoho z nich bolo napísaných nepríjemným štýlom, síce na prvý pohľad atraktívnym, ale v závere nepríjemným, zvlášť pri neustálom opakovaní.

08.03.2016 2 z 5

Zlodejka duší Zlodejka duší Kiersten White

Chápem, že kniha je pre mládež, ale čítala som ju keď som mala jedenásť a dvanásť a aj tak ma nebavila. Tuctový nápad, tuctový príbeh, tuctové spracovanie, jedno klišé vedľa druhého, bola som touto knihou veľmi sklamaná.

08.03.2016 2 z 5

GOGO chalan z internetu GOGO chalan z internetu Daniel Štrauch

Človek, ktorý má aspoň zbežne pozretú jeho tvorbu veľa vecí vie, alebo si ich vie nejakým spôsobom domyslieť, či už na základe výpovedí aj iných youtuberov, alebo obyčajného ľudského myslenia, už väčšinu vecí z knihy vie.
A hoci kniha má pekný design, dobre sa číta, GoGov hovorový štýl je pútavý a interaktivita je bonusom v podstate je to veľmi slabé dielo. Chlapec by mal zostať u točení videí, to mu ide a od kníh by mal dať radšej ruky preč.

28.01.2016 2 z 5

V tomto dome bývala Livi Owenová V tomto dome bývala Livi Owenová Sarah Dooley

Myslím si, že príbeh pekne opisuje ako iní sú autisti a ako inak vnímajú svet. Ľahké, i keď trochu pomalé čítanie, myslím si, že by to mohlo byť svižnejšie, no napriek tomu si myslím, že to stojí za to.

27.01.2016 4 z 5

Medzi Šuarmi Medzi Šuarmi Ján Šutka

Veľmi dobre, ľahko sa čítajúca kniha na zaujímavú tému. Uznávam, nečakala som od nej veľa, ale keď som ju chytila do rúk, nevedela som sa od nej odtrhnúť.

16.11.2015 4 z 5

Pyžamová párty Pyžamová párty Jacqueline Wilson

Nedala by som asi knihe také vysoké hodnotenie, keby moje videnie nebolo skalené nostalgiou, vzhľadom na to, že táto kniha bola mojou prvou od tejto autorky, ale vzhľadom na to, že ma priviedla aj k prečítaniu ostatných kníh od JW, tak určite pre moje 8 ročné ja mala niečo do seba.

08.11.2015 4 z 5

Lexikón: Neautorizovaný sprievodca príbehmi Harryho Pottera a s ním spojenými materiálmi Lexikón: Neautorizovaný sprievodca príbehmi Harryho Pottera a s ním spojenými materiálmi Steve Vander Ark

Veľmi pekná knižka plná zaujímavostí a pojmov, ktoré človeku môžu pri čítaní kníh ľahko uniknúť a pri listovaní týmto lexikónom sa tak dozvie aj niečo nové. Obzvlášť som rada za roky, latinské názvy a odkazy :)

07.11.2015 5 z 5

Tajomná Egypťanka Tajomná Egypťanka Violaine Vanoyeke

Po prečítaní prvého dielu, ktorý ma úprimne nadchol, som sa s veľkými očakávaniami vrhla na tento. Bohužiaľ, ostala som hlboko sklamaná. Možno posledných 30 strán stálo za to a malo v sebe to, čo som poznala z prvej knihy, ale zvyšok knihy bola takmer bolesť čítať. Škoda.

17.09.2015 3 z 5

Turtles - Hrdinovia z podsvetia Turtles - Hrdinovia z podsvetia Maureen Spurgeon

Slovenský preklad je skrátka hrôza! Už len ten názov: Hrdinovia z PODSVETIA. Nemám slov.

15.08.2015