Tajomná Egypťanka

Tajomná Egypťanka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259410/bmid_tajomna-egyptanka-259410.jpg 2 13 13

Osudy Alexandra a Heleny série

Alexandros, syn faraóna Ptolemaia II. Sotéra, cestou do Vesetu len zázrakom unikne smrti. V rodine Heleninho strýka Kobla dochádza k záhadným vraždám a zmiznutiam. Kto sa pokúša siahnuť na život mladému mužovi a jeho blízkym? A čo zatajuje Koblova nová spoločníčka, krásna a rozmarná Egypťanka? V napínavom románe s detektívnou zápletkou, odohrávajúcom sa v treťom storočí pred naším letopočtom, autorka zavedie čitateľa z veľkolepej Alexandrie do Údolia kráľov a kráľovien, kde pretrvávajú stáročné egyptské tradície a povery.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Epos (SK)

Une mystérieuse Égyptienne , 1997

zimolka
05.05.2019 1 z 5

Knihu jsem dočetla,ale patřila mezi ty méně zajímavé.

kolacky
22.07.2016 2 z 5

Blanka3412 - přesně tak. Je to opsané, "autorka" jen pozměnila pár detailů. Dost zklamání.

blanka3412
12.05.2016

A nakonec přišla smrt od A.Christie je skoro totožná,asi jako když napsal Cimrman podle B.Němcové Dědečka.Asi opisovala od Christie.

minusha97
17.09.2015 3 z 5

Po prečítaní prvého dielu, ktorý ma úprimne nadchol, som sa s veľkými očakávaniami vrhla na tento. Bohužiaľ, ostala som hlboko sklamaná. Možno posledných 30 strán stálo za to a malo v sebe to, čo som poznala z prvej knihy, ale zvyšok knihy bola takmer bolesť čítať. Škoda.

Galadwen
16.10.2013 1 z 5

Dost slabá kniha: nezajímavě napsaná (možná má díl viny překladatel), bez napětí, katastrofální redakční práce (spousta překlepů, chybných uvozovek u přímých řečí apod.).