Minotaur Minotaur komentáře u knih

Policie pomo pije Policie pomo pije Per Wahlöö

Pravek severskej detektívky . Séria desiatich kriminálnych prípadov kde partička Stockholmských kriminalistov sú tí najobyčajnejší ľudia - žiadni geroji ani prenikaví myslitelia. Silne sociálnokriticky ladené ale napodiv pútavé dielka. Policie pomo pije je jedno z nich.

08.01.2015 5 z 5

Dosažení jižní točny: Deník z poslední expedice Dosažení jižní točny: Deník z poslední expedice Robert Falcon Scott

Srdcervoucí čtení o marnivosti , souperení , gentlemanství , ale i naivite a nevedomosti - co vedlo ke sice hrdinské , ale prece jenom zbytečné tragedii. Deník ambiciozního muže a jeho osádky o ceste v jejíž cíli našel pozdrav soupere který ho jednoduše predbehl. Opet jedno skvelé dílko ze stáje velkých historických událostí - z čeledi FAKTOGRAFIE.

Marie Antoinetta Marie Antoinetta Antonia Fraser

Užasný čtení. Prečteno 3x a ješte párkrát bude. Je videt , že to psala ženská. Zádné nudné opisy politických pozadí ... ač je to bichle čte se to lehce a rychle.

26.12.2014 5 z 5

Čtyři klíče: Velká vlaková loupež Čtyři klíče: Velká vlaková loupež Michael Crichton

Mé první setkání s panem Crichtonem ( 1977 ) . Byl jsem nadšen. Dobre napsané , ovšem ve srovnání s pozdejšími počinmi ponekud jednoduché - spíš pro mládež. Ale i tak za pet.

Šest žen Jindřicha VIII. Šest žen Jindřicha VIII. Antonia Fraser

Po Antoinette opet skvelá paní FRASER. Tahle dáma ví jak a o kom napsat poutave a vyčerpávající psaní.

26.12.2014 5 z 5

Zpověď a jiné nepříjemnosti Zpověď a jiné nepříjemnosti Michail Michajlovič Zoščenko

Kratučké sondy do rôznorodých pováh ruských ľudkov v tých najrozličnejších situáciách. Pohladenie po duši . Milé , vtipné čítanie .

08.01.2015 5 z 5

Bounty Bounty Caroline Alexander

Opet jedna ze skvele napsaných bichlí pro milovníky historických událostí a postav. Líčení nejznámejší vzpoury námorních dejin novoveku soubežne s fascinující plavbou člunu s posádkou kapitána Bligha z oceánie na Timor je čtenárský zážitek nad jiné. Nedá se srovnat s filmem. Takže doporučuji nejdríve film a pak si to vylepšit ( o hodne ) timhle čtením.

26.12.2014