Milovnik_umeni Milovnik_umeni komentáře u knih

Jak malovat - Pastel Jak malovat - Pastel Salvador G. Olmedo

Naprosto s Vámi souhlasím a těší mě, že se této technice věnujete. I já jsem to kdysi zkoušel, ale bez úspěchu. A tak jsem si nádherný obraz malovaný pastelem alespoň koupil (od výtvarnice Zdeňky Urbanové, která se pastelu věnuje profesionálně). V knihovně mám tedy tuto inspirativní knihu a ještě inspirativnější obraz na zdi :-).

25.08.2018

Malujeme pastel II - Motivy zvířat Malujeme pastel II - Motivy zvířat Ute Ludwigsen-Kaiser

Zkoušel jsem podle této knihy něco namalovat a jako začátečník jsem nebyl moc úspěšný. Kniha je spíše pro pokročilé. Díky této technice jsem, ale narazil na skvělou výtvarnici Zdeňku Urbanovou, její obrazy malované pastelem jsou nakažlivé.

25.08.2018

Malujeme pastelem krok za krokem Malujeme pastelem krok za krokem Marla Baggetta

Krásná, skoro zapomenutá technika a je škoda, že už s ní moc umělců nepracuje. Naštěstí se najdou i výjimky - důkazem je skvělá mladá umělkyně Zdeňka Urbanová, která s nimi zachází naprosto excelentně.

Pastely Pastely Sally Harper

Pastely jsou opravdu nádherná technika a je škoda, že už s ní moc umělců nepracuje. Naštěstí se najdou i výjimky - důkazem je skvělá mladá umělkyně Zdeňka Urbanová, která s nimi zachází naprosto excelentně.