milosko_b milosko_b komentáře u knih

Téměř bez šance Téměř bez šance J. D. Robb (p)

Malý komentár (nie ku knihe, tá je dobrá ako ostatné diely)len ku komentárom k vykaniu a tykaniu,v angličtine neexistuje tykanie,"your are" je aj jeden aj všetci,geamaticky neexituje, náhrada tykania je oslovovanie krstným menom .. takže prekladateľ ak dá vykanie,tak neurobil chybu,aj keď tento preklad je taký,ako keby prekladateľ ziaden diel v preklade nečítal...oslovenia, prezývky a pod by mali byť rovnaké

30.06.2021

Volavka Volavka František Kozmon

Nehodnotím hviezdičkami,lebo nie je čo...toto nie je samostatná kniha..je to pokračovanie Červa..doslova..jedna kniha rozseknutá na dve,ak to niekto číta po sebe,tak plynule pokračuje...ak si niekto kúpi len túto,tak je v keli,akoby začal kriminálku čítať od polovice..spolu jedna výborná kniha,ale podvod na čitateľa, že sa nikde nedocita, že sa jedná o jednu knihu...

29.06.2021

Červ Červ František Kozmon

Dobrá kniha,dobre napísaná, niečo medzi Boschom od connellyho a detektívom Dominika Dána... prečo teda tak málo bodov? neznášam neukončené knihy. Ak chce autor napísať dvojdielnu knihu, prípadne troj, nech ma na to upozorní. pokiaľ vyjde ďalší diel budem mať prečítaných 20 kníh a takú pamäť,aby som sa vedel napojiť nemám.ak chce niekto písať na pokračovanie nech píše 1000a jednu noc,nie kriminálky

27.06.2021 2 z 5

Smrtící setkání Smrtící setkání J. D. Robb (p)

Buď túto knihu písal niekto iný, alebo spisovateľka sa v tej spúste kníh, čo napísala pozabudla a namiesto kriminálky napísala román pre ženy, úplne iný štýl ako predchádzajúce časti, nezáživné dlhé opisovanie ,namiesto vyšetrovania, ktorému sa v predchádzajúcich častiach venovala dlho do noci je väčšia časť knihy venuje súkromiu,proste román pre ženy,nie kriminálka, verím že ďalšie časti budú iné- také ako boli predchádzajúce,nikdy neodkladam nedočítanu knihu, túto som mal problém dočítať

18.08.2020 2 z 5