Volavka

Volavka https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470594/bmid_volavka-6I6-470594.jpg 5 32 8

Marek Wolf série

Marek Wolf sa ocitá na mieste činu ešte pred príchodom polície: obeťou vraždy je jeho mama, vražednou zbraňou služobná devina a hlavným podozrivým brat Patrik. Ten ušiel z nápravnovýchovného zariadenia, no Wolf aj napriek dôkazom verí v jeho nevinu. Pátra po bratovi a celkom zabúda na vyšetrovanie, ktoré nestihol uzavrieť. Až kým nenadobudne podozrenie, že prípad Červ s maminou vraždou súvisí. Karol Lupták, stále mimo služby, hľadá nezvestnú kamarátku svojej dcéry. Stopy ho zavedú do luxusného hotela vo Viedni, z ktorého Laura za záhadných okolností zmizla. Bezpečnostná kamera ju zachytila potácať sa po chodbách, zo záberu sa stratila pri mraziacej miestnosti a na žiadnom ďalšom sa už neobjavila. Lupták je presvedčený, že Laurino zmiznutie súvisí so známou americkou speváčkou, ktorá v tú noc v hoteli organizovala súkromný večierok. Volavka nadväzuje na predchádzajúcu Kozmonovu knihu Červ. Podľahol Wolf sebaklamu alebo sa dostal na stopu niečoho omnoho väčšieho?... celý text

hanzmb
03.12.2023 4 z 5

Po neukončeném Červovi jsem se okamžitě pustil do tohoto pokračování. Bohužel se jedná o zatím nejslabší autorovu knihu. Krimi složka zcela minimální, jen trochu rozvíjí předchozí případ. A pak přijde ten příšerný závěr. Nedat si den odstup, bylo by to ještě o hvězdičku méně. Úplně ztrácím chuť v této minimálně 3x nastavované kaši pokračovat.

Dada077
13.09.2023 5 z 5

Nedá sa hodnotiť inak, ako plným počtom hviezdičiek. Všetky knihy autora sú súčasťou série s vyšetrovateľom Marekom Wolfom. Každý diel sa točí okolo niektorého jeho rodinného príslušníka. Dej Volavky je orientovaný na obchod s orgánmi. Dobré napínavé čítanie, nejako mi škripká meno pre huskyho - Fenrir - ale budiž. Originálny nápad s názvami jednotlivých dielov pochádzajúcich zo zvieracej ríše môžem len vyzdvihnúť.

Sigurd_Lesandi
14.10.2022 5 z 5

Volavka je pokračování autorova románu Červ, který jsem přečetl letos na jaře. A jak červ, tak i volavka mě velmi překvapili, a to jen v dobrém.
Autor ve své sérii zpracovává několik témat, o které v podobných knihách jen tak nezavadíte, a ať už se jedná o odvrácenou stranu nemocnic, nebezpečné sociální sítě atd. tak byla radost o tom číst.
Postav tu není málo, ale všechny mi přirostli k srdci. Konečně se v nějaké sérii projevilo to, o čem mluvím pořád dokola u Marsonsové. Všechny postavy mají charakter, jsou promyšlené do nejmenších detailů, a hlavně si neustále procházejí jak pracovním, tak osobním vývojem. Některé budete milovat, jiné nesnášet a věřte mi, že se vaše názory budou postupně měnit. Toto se autorovo povedlo skvěle.
Jak už jsem zmínil dříve, tak se tu zpracovává dost témat, což mě občas trochu vyděsí, protože jsem mnohokrát zažil, že si autor ukousl až moc velké sousto. Toto ovšem ten případ nebyl a všechno do sebe perfektně zapadlo.
Konec mi jednoduše vyrazil dech. Vůbec jsem to nečekal, a přitom to dává tak dokonalý smysl!
Zkrátka se jedná o perfektní díl skvělé série, kterou určitě mohu doporučit a moc se těším na nový díl.

Dani25
13.02.2022 4 z 5

Cca pred dvomi rokmi som náhodou natrafila na Kukučku a potom som “musela” prečítať všetky knihy série, odporúčam. Knihy sa čítajú ľahko, aj keď pripady a životy hlavných hrdinov ľahké nie sú.

Vknihách
08.09.2021 5 z 5

Pred časom som mala možnosť čítať knihu Červ z pera Františka Kozmona a bola som úplne opantaná! Myslela som si, že v podobnom duchu sa ponesie aj ďalšia kniha autora… Bola trošku iná... červy v nej boli len okrajovo spomenuté (v súvislosti s predchádzajúcim vyšetrovaním) a žiadne iné fujky zvieratká .Postava, ktorá naviedla vyšetrovanie správnym smerom,bola dokonalá. Jej zvedavosť a snaha pomôcť kolegom na vlastnú päsť,aj za možnosť ohrozenia vlastného života,bola obdivuhodná. Pri prvých zmienkach mi to prestrojenie vôbec nedoplo. František znova pútavo poodhaľoval súkromie vyšetrovateľov a môj obľúbený Wolf sa hádam aj zabuchol(či isto,to sa dozviete v knihe). Okrem citov, riešil aj "alternatívnu liečbu" pečene svojej mamy a zmiznutie svojho nevlastného brata! Veľkým plusom tejto knihy boli kapitoly z roku 1982,kde sme sa toho veľa dozvedeli! Okrem iného,aj to,aké praktiky sa diali vo vtedajšom režime (ak aj je to fikcia,tak veľmi, veľmi uveriteľná!). Záver bol brilantný! Síce som šípila rozuzlenie,no autor ho podal tak,akoby mi to dovtedy ani len nenapadlo. Avšak! Epilógu stále nemôžem uveriť! Dúfam, že Kozmon sa pokúsil čitateľa obalamutiť, pretože TAKTO sa skončiť Volavka proste NEMÔŽE!!!
Toto je len "výpich"top momentov z knihy,viac vám prezradiť nemôžem, najmä,ak ste nečítali Červa(Volavka na Červa naväzuje)...rozhodne vám však autorove krimi odporúčam

Ahmose
12.08.2021 5 z 5

Zvieracia krimiséria od môjho obľúbeného Františka Kozmona pokračuje ďalším dielom, ktorý je plynulým pokračovaním predošlej knihy – Červ. Dnes začnem trošku netradične a to hodnotením obálky. Volavka má podľa mňa doteraz najkrajšiu obálku z celej série.
Tým, že Volavka plynule nadväzuje na Červa, hodnotí sa mi trošku ťažko bez toho, aby som sa neopakoval. Dej tejto knihy je trošku pomalší, ale autor si krásne udržal štandard, na ktorý sme si mali možnosť zvyknúť v predchádzajúcich dieloch. Ani chvílu som sa nenudil. Hlavné postavy boli opäť perfektné. Na tejto sérii sa mi najviac páči, že sa tam neriešia len vraždy, ale máme možnosť prežívať s postavami aj ich súkromné životy. Ďalšie významné plus odo mňa je, že som neuhádol páchateľa. No a ten záver ? To bol šok. Už teraz sa teším na ďalší diel.

adelinka
06.07.2021 5 z 5

Pre mňa skvelé rýchle čítanie, nevedela som sa dočkať, kedy bude v predaji, keďže Červ skončil tak, ako skončil....Z deja radšej neprezrádzam, keďže zvyknem prezradiť viac ako treba, ale, že je to pokračovanie Červa, to môžem. Pretože zistia, že vraždy pripísali niekomu inému. A kto za tým všetkým bude? No prebehla mi myšlienka pri dotyčnom.....no ale aj tak ma to prekvapilo. A ten koniec? To fakt neviem, čo si mám o tom myslieť :-(

milosko_b
29.06.2021

Nehodnotím hviezdičkami,lebo nie je čo...toto nie je samostatná kniha..je to pokračovanie Červa..doslova..jedna kniha rozseknutá na dve,ak to niekto číta po sebe,tak plynule pokračuje...ak si niekto kúpi len túto,tak je v keli,akoby začal kriminálku čítať od polovice..spolu jedna výborná kniha,ale podvod na čitateľa, že sa nikde nedocita, že sa jedná o jednu knihu...

František Kozmon
slovenská, 1988