Mikkinnen Mikkinnen komentáře u knih

Proměny parlamentní kultury Proměny parlamentní kultury Jan Wintr

Kdyby tato kniha nebyla realitou všedních dní naší politické scény, tak by se člověk i od srdce zasmál a autorovi zatleskal. Ano, potlesk autorovi patří (a to velký), ale ten smích čtenáři ztuhne na rtech, když ví, že to co je tam popsáno je smutným divadlem, v němž hrají "herci" co o nás rozhodují.

16.06.2022 5 z 5

Rychlé večeře pro školáky Rychlé večeře pro školáky Kate McMillan

Bohužel velké zklamání. Ano, kniha je to pěkná a přehledná, ale tím to asi tak končí. Naprosto nepoužitelné recepty. Člověk by očekával, že jídla budou z ingrediencí, které máte běžně doma, abyste mohli opravdu udělat rychlou večeři po celodenní práci, kroužcích a po domácích úkolech. Ale tohle? Krátká ukázka ingrediencí ze kterých jsou zde recepty: artyčok, sýr fontyna, quinoa, fazole edamame, houby Portobello, Kari pasta, obiloviny farro, mandlová mouka, košer sůl, yukonské zlaté brambory, mexické chorizo, mušle, Panko strouhanka, izraelský kuskus, arašídové máslo atd. Možná jsou to chutná a zdravá jídla, ale rozhodně ne rychlá.

28.06.2020 2 z 5

Jak ovládnout své peníze Jak ovládnout své peníze kolektiv autorů

Výborná kniha pro snadné pochopení základních principů domácího rozpočtu a nakládání s ním.

10.08.2017 5 z 5

Kočičí host Kočičí host Takaši Hiraide

Chtě nechtě, musím dát jen 3 hvězdy. Jednu hvězdu dávám za stylistiku. Druhou hvězdu za poetiku a třetí hvězdu za čistotu formy. Bohužel to je po hříchu málo, aby z toho člověk vykřesal něco více. Je to jedna z těch knih, která zůstala tak nějak na půl cesty. Vše je v ní správně. Žádná očividná chyba není patrná a přesto knize něco chybí. Možná jsem měl jen velká očekávání či jsem si již navykl na to, že japonští spisovatele, používají často prvek mystiky, který dodá dílu na zajímavosti. Bohužel zde se nic podobného nekoná. POZOR SPOILER - ve zkratce: manželský pár navštěvuje kočka, která však zemře. Manželé se přestěhují a začnou je navštěvovat koťata jiné kočky. Nic víc, nic míň... A to ať se na mě nikdo nezlobí, ale to nestačí. Nicméně, kdo si rád čte hezké věci, které jsou až infantilně jednoduché (nemyslím to pejorativně!), tak se mu kniha bude určitě líbit.

13.03.2017 3 z 5

Muž spí Muž spí Sibylle Berg

Určitě zajímavá kniha, které dokonce sluší i krátké kapitoly. Nicméně z knihy mám poněkud smíšené pocity. První polovina je skvělá. Dokud se "děj" točí kolem samoty a vnímání pohledu na svět, tak super. Ale v polovině knihy se hlavní postava setká v minulosti se strarikem (trpaslikem) a v současnosti s holčičkou. Všichni tři postavy včetně může, ktery tu je tak nějak dopočtu, jsou v podstatě osamocené bytosti žijící si své životy. Bohužel jejich provázanost a opakující se setkávání s hlavní postavou dost narušují její samotu a vlastně tím autorka zcela popřea vše, co tak umě vypracovala v první polovině knihy. Podle mě, pokud se setká samota se samotou, tak v ten moment přestávají existovat!
Nicméně jedna se o knihu, kterou bych doporučil všem co jsou sami a co rádi přemýšlí o všem možném i nemožném. :-)

15.03.2016 4 z 5

Stůj při mně Stůj při mně Daniela Sacerdoti

Me hodnocení je silně ovlivněno tím, že jsem se v knize našel. Takže zcela subjektivně za mě 100%. Ovšem objektivně tak 80%.

20.09.2015 4 z 5