MichaelaT. MichaelaT. komentáře u knih

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Neskutečně zajímavá kniha, spousta šokujících zjištění... Tuto knihu by si měli přečíst všichni, kdo spí a kdo potřebují spát - tedy všichni. Informace, že bychom měli dostatečně spát, je všeobecně známá, ale do nynějška jsem se vlastně nedozvěděla, s čím vším spánek souvisí a jak moc důležitý je v dostatečném množství. Fascinující jsou pro mě především mechanismy, jakými na nás spánek, nebo naopak jeho nedostatek, působí.
Autor se opírá o řadu studií a výzkumů, jejichž výsledky předává srozumitelně a poutavě. Uvítala bych ale kompletní seznam zdrojů (autor uvádí kompletní citaci jen u některých z nich).
Bohužel překlad trochu hapruje. V textu je dost chyb, z nichž některé mě jen rozčilují a jiné způsobují, že některé věty nedávají smysl. Naštěstí je kniha jako celek natolik kvalitní a srozumitelně napsaná, že tyto nedostatky vyváží.

14.07.2021 5 z 5

Návod na ženy aneb průvodce moderního muže po nevyzpytatelném světě žen Návod na ženy aneb průvodce moderního muže po nevyzpytatelném světě žen Erik Hutter

Srozumitelnější a názornější než Cyklická žena, dokonce mi připadá, že jsou tady i některé informace navíc (třeba o sexu v jednotlivých fázích :) ). Je to psané opravdu blbuvzdorně. Na můj vkus je v textu moc "reklam" na různé vztahové kouče apod. a některé "cyklické příběhy" jsou dost přehnané, i když co já vím, třeba to tak někdo má.

14.07.2021 4 z 5