michaela2371 michaela2371 komentáře u knih

Český špion Erwin van Haarlem Český špion Erwin van Haarlem Jaroslav Kmenta

Velmi čtivá kniha, která popisuje osud jednoho z nejvýznamnějších československých špionů... zajímavá byla židovská otázka, která celou knihu prostupuje, vztahy Západu a Východu, politické machinace a celkově popis fungování systému.. Na rozdíl od ostatních knih pana Kmenty je tato psána méně fakticky a jedná se více o příběh, avšak postavený na skutečných událostech. Z toho důvodu se kniha četla velmi dobře a za sebe ji budu určitě doporučovat k přečtení.

24.09.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Knížka se mi bohužel moc nelíbila, trvalo mi minimálně třetinu knihy, než jsem se do toho dostala.. hlavní postava mě příliš nezaujala, nebavily mě některé pasáže popisující práci bioinformatika, a to naopak běžně v knihách uvítám, když se dozvím cokoli nového... Téma mi přišlo zprvu celkem zajímavé, ale zejména na konci knihy lehce přitažené za vlasy. Bohužel za mě první a nejspíš i poslední kniha tohoto autora.

23.10.2019 2 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Tento šestý díl série mi poměrně zkazil názor na předchozích 5 dílů, které se mi opravdu líbily ... zejména konec je tedy úplně ujetý a přitažený za vlasy. Za mě kniha od počátku postrádala ty správné "grády", vztahy Sebastiana s týmem - to je stále omílané téma, nic nového... jediná zajímavá zápletka snad souvisí leda s Billym.

16.01.2020 2 z 5