mi-nul-o mi-nul-o komentáře u knih

Noci šelem Noci šelem Cyril Collard

"Stejně je to všechno jen plýtvání, plýtvání láskou a milováním, vším. Poslouchej, nějakou dobu budu vzpomínat, a pak na ten Tvůj rozkrok, chci říct na náš rozchod zapomenu. Bude to zas, jak to bylo, mnohem jednodušší, budu mít prázdnou hlavu, nebudu od nikoho nic čekat.. Protože jestli si namluvíš, že někdo je schopen dát Ti víc než ostatní, tak jen čekáš a čekáš, a když Ti pak nedá vůbec nic, nezbude Ti než si myslet, že si to asi ani nezasloužíš."

Úžasná kniha.

Moje studená válka Moje studená válka René Benda

Jedna z mála knih, při které se mi nezastesklo po minulosti - nechci říct přímo po komunismu, to je zase o něčem jiném. Dobře napsané, napínavé, živé, člověka to hodilo o hodně let zpátky. Drsně realistické, líčené bez příkras, ale cítila jsem z toho autentičnost, bez zveličování "hrůz" minulé doby.
Jen se mi moc nelíbilo prolínání dvou příběhů - bavit mě to začalo až hodně stránek za okamžikem, kdy jsem získala jistotu, že jde o popisování osudů téhož muže. Ale tohle je asi spíše můj problém, nemám to ráda v žádné knize, ruší mě to.
Nad koncem jsem poněkud pochybovala - vadila mi změna charakteru postavy nevlastního otce a také očividný happy end, kdy děti zůstaly bez problémů u otce a spokojeně vyrůstaly.
Kniha je to nicméně skvělá, určitě doporučuji.

Kdo je bez viny Kdo je bez viny Lisa Ballantyne

Zajímavé téma, dobře napsáno, nad /drsným/ závěrem se nejde nezamyslet.

18.03.2013 4 z 5

Poslední tango s Carmen Poslední tango s Carmen Alena Jakoubková

Příjemná četba. Takový vtipný románek pro ženy, jen poněkud překombinovaný.

18.03.2013 3 z 5

Stín na cestě Stín na cestě Zane Grey

I po cca 19ti letech si tuhle knížku pamatuji - co víc dodat. :-)