MetodějTůma MetodějTůma komentáře u knih

Jonathan Livingston Racek / Jonathan Livingston Seagull Jonathan Livingston Racek / Jonathan Livingston Seagull Richard David Bach

Tato kniha není psána kvůli jejímu ději, nýbrž za účelem obeznámit nás s názorem autora na fungování světa. Ač v příběhu nefigurují lidé, jejich nahrazení racky bylo velmi dobře zvoleno. Bylo zajímavé poznávat se v myšlenkových pochodech autora a zamyslet se nad tím, proč jako lidstvo jsme tam kde jsme.
Jsem rád, že se mi tato kniha dostala do rukou, knihu bych doporučil, a ten kdo po ní sáhne určitě neudělá chybu.

06.05.2021

Bílá komnata Bílá komnata Vojtěch Matocha

(SPOILER) Tato kniha je posledním dílem trilogie o podivuhodné čtvrti jménem Prašina. Tajemná pražská čtvrť, vytvořená neznámým géniem, místo pro lidi pohrdající společností a modernizací, noční můra všech Pražanů, útočiště nepochopených....
Celé to začalo jedním jménem: Klement Hrouda. Vlivný byznysmen. Člověk, chtějící pro lidi jen to nejlepší. To byla jeho vize toho, jak by ho společnost měla vidět. Avšak opak je pravdou. Ovšem tuto skutečnost dokázalo odhalit jen velmi málo lidí.
Mezi nimi jsou i Jirka, En a Tonda, kteří se na Prašině pohybují již několik měsíců a podařilo se jim odhalit mnohá tajemství Hanuše Nápravníka, člověka stojícího u samotného zrodu Prašiny.
Komu lidé důvěřují více? V čích rukou spočine osud Prašiny?

Knihy z této série jsem četl všechny a každou z nich mohu vřele doporučit.
Kniha je určena pro mírně mladší publikum, než jsem já, ale dle mého je to dobrá četba i pro mé vrstevníky.

16.03.2021 5 z 5