Meda77 Meda77 komentáře u knih

Sůl nad zlato Sůl nad zlato Božena Němcová

Povinnost pro každého kdo mluví češtinou.

Gazela a vlk Gazela a vlk Václav Durych

Zase jedna ze série, více zapomenutelná.

O chytré želvě O chytré želvě Oldřich Kašpar

Takové divné to vypadá, ale jiný kraj jiný mrav. Průměr.

Kouzelná perla Kouzelná perla Marie Žáková

Pohádky zase z jiné strany, lepší průměr, ale klasika je klasika.

Chytračinky kmotry lišky Chytračinky kmotry lišky Genčo Stančev Negencov

Úsměvné dobrodružství jedné rezavé potvůrky ukazují, že příliš chytračení vede k potížím.

Zlatý pecen Zlatý pecen Pavel Šrut

České i Slovenské pohádky nerozděluji, jsou fajn všechny.

O statečném Kendebajovi O statečném Kendebajovi Michaela Tvrdíková

Trošku jiný příběh než jsme zvyklí, přece jen ruská tvorba má své kouzlo.

O koblížkovi O koblížkovi Taťána Součková

Takové jednohubky povinnost pro kinďoury.

Čertova služba Čertova služba Oldřich Sirovátka

Krásná pohádička z domoviny.

O moudré pastýřce O moudré pastýřce Jaroslava Bitzanová

Trošku složitější pro ty nejmenší, přece jen morálku budou teprve zkoumat, ale jinak pěkné počtení.

Sto radostí, sto starostí Sto radostí, sto starostí Marie Kavková

Pár příběhů zase z Rumunska, takový průměr.

O bílém býčkovi O bílém býčkovi Olga Krejčová

Tohle nic moc, takový standard.

O rybářské dívce a mořském muži O rybářské dívce a mořském muži Zdenka Psůtková

Jedna ze série, ničím zvláštní.

O modré volavce O modré volavce Oldřich Kašpar

Pro zábavné čtení pro naše nejmenší pár příběhů. Ok.

Lotosový kvítek Lotosový kvítek Marie Žáková

Nakouknutí jak to frčí korejské tvorbě. Fajn příběhy pro rozečtení dětí.

Každý chvilku tahá pilku Každý chvilku tahá pilku Jaromír Jech

Před spaním pro kindoše ok.

O ustrašené myšce O ustrašené myšce Václav Durych

Fajn pohádky.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Ačkoliv nejsem fanda poezie,prózy ani básní,tenhle klenot české tvorby by měl být povinný jak z historického tak morálního hlediska. Nevím proč by měla česká mládež číst kdejakého zahraničního jelimána místo vlastních umělců. Už vidím jak se v USA vyučuje na středních školách literární tvorba ČR.

Umění zabíjet Umění zabíjet Daniel Silva

Silva ve svém oboru umí a tohle je jeden z jeho hodně dobrých románu. Má to spád a dějově celkem vyrovnané, místy budete u čtení nalepení jak vosa na bonbónu, takže to docela frčí. Poctivé 4starsy.Na 5 tomu ještě málo chybí.

18.11.2021 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Objektivně mě zaráží, jak se spousta lidí tetelí nad propracovaným světem a podobně, zřejmě čtenáři kteří nemají moc načteno ve fantasy a scifi. Pro srovnání s Herbertovou Dunou, nebo tvorbou jako je Harry Potter či Zaklínač by potom musela mít stupnice hvězd 10.Temná fantasy? To těžko. Více se jedná o pohádkový příběh 13tiletého kindoše ve fantasy prostředí, místy psáno velmi naivně. Přátelé fantasy akce si nemusí ani měnit pampersy, jelikož k jejich znečištění nedojde. Akce je tak 2 krát za 300stran.Více budete potřebovat nové Solomon, protože chození je tu spousta. Vlastně je to jen o putování a hlídání mládeže s nudlí u nosu a všude přítomnou otázkou "proč". Mimochodem pokud budete chtít 13tiletou holku zamaskovat za kluka, nezapomeňte jí nechat dlouhé vlasy až na záda. V prostředí kde jí hrozí smrt už jen za prdík špatným směrem je to vskutku FANTASY nápad. Upřímně číst se to dá, ale tak pro náctileté, pokud chcete skutečnou fantasy musíte sáhnout po klasice. Ze zvědavosti jestli se autorka posune ve tvorbě přečtu i pokračování. Ale s úctou k fantasy slabé 3starsy.

17.11.2021 3 z 5