Meander Meander komentáře u knih

Majolenka Majolenka Ellen Niit

Odhlédneme-li od těch sovětských reálií, které se v knížce (naštěstí ne moc často) objevují, je to moc hezký a milý příběh o malé holčičce z Tallinu. Jedna z mých prvních knih, kterou mám doteď ráda.

16.03.2022 4 z 5

Majka Majka Alfred Wellm

Jedna z prvních knížek, které jsem četla. Milovala jsem ji. S odstupem mi způsob, jakým je psaná, připadá podivný, ale asi to bude tím, že už nejsem dítě. Díky těm nádherným ilustracím jsem na celý život propadla kreslení.

16.03.2022 5 z 5

Mazlíček Rek Mazlíček Rek Sergej Vladimirovič Michalkov

Tuhle knížku jsem dostala jako úplně malá. Byla v ní dokonce gramodeska, ale už nevím, kdo ten příběh namluvil. Je to hodně smutný příběh o pudlíkovi, kterého pálilo dobré bydlo a podle všeho to s ním taky špatně dopadlo.

16.03.2022 3 z 5

Sedm podivuhodných příběhů Sedm podivuhodných příběhů Ivan Antonovič Jefremov

Tuhle knihu jsem přečetla jako malá holka, která by z toho teoreticky neměla mít rozum. Ta kniha mě ale tak dostala, že jsem ji pak četla pořád a pořád dokola, přečetla jsem ji snad padesátkrát. Krásné ilustrace mě přivedly k malování.
Mimochodem, kdybyste ji někdo měl doma a chtěl se jí zbavit, dejte vědět.

15.02.2021 5 z 5

Pokoj č. 13 Hororové povídky Pokoj č. 13 Hororové povídky Jiří Hanák

Tohle opravdu nemusíte číst. Idiotská obálka a, s výjimkou tak dvou příběhů, zbytečný obsah.

23.02.2019 1 z 5

Pražské hyeny Pražské hyeny Pavel Verner

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, tak strašně neuctivá. Potřebujete vědět, kdo je Vdova po Miláčkovi národa. Ale co už, vždyť to vlastně víte.

23.02.2019 5 z 5

Jidášův polibek Jidášův polibek Carol Hamilton Dyke

Asi nejlepší krmná literatura, jakou jsem kdy četla. Až mi bylo líto, že je to tak krátké (konec je samozřejmě překotný a tím pádem to celé drobet kazí).

25.12.2018 5 z 5

Pokoj č. 13 Hororové povídky Pokoj č. 13 Hororové povídky Jiří Hanák

Překvapilo mě, že některé viktoriánské hororové povídky mohou být až tak špatné.

10.12.2018 1 z 5