Pražské hyeny

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V románu Pražské hyeny (s podtitulem Románové falotikum) modeluje [autor] groteskně zkarikovaný, hyperbolizovaný obraz české polistopadové společnosti. Nástup mechanismů svobodného trhu jej zde podnítil k černému humoru, k výsměšné satiře s výrazně akcentovanými erotickými a funebrálními motivy, která v závěru přerůstá až do blasfemie. Vernerův styl charakterizuje pozměňování a parodování tradičních motivů a témat spolu se sarkasmem a chladně ironickým odstupem, s jakým sleduje osudy svých hrdinů, aniž by cítil potřebu nabízet jim řešení a vnášet do jejich životů perspektivu. Příznačná je zpravidla i vynalézavá, dynamická dějová konstrukce, založená na splétání dvou paralelních příběhů, popřípadě dějových rovin. http://www.slovnikceskeliteratury.cz/showContent.jsp?docId=894...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90661/prazske-hyeny-qdq-90661.jpg 4.210
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Pražské hyeny

Laaca
31. července

Literární veledílo to není, na mnoha místech to hlasitě skřípe, logika pláče a styl je chatrný, ale přeci jen knížka umí chytnout drábkem a až do poslední stránky nepustit. Na ocenění děje je potřeba být černočerný cynik a trochu i úchyl a pokud to splňujete, tak jste cílovka.
Lze pochválit postavy - hlavně hlavního hrdinu Mirdu.

Lac
09.11.2019

Relaxační čtení trochu obhroublé, ale tak lidské.


Meander
23.02.2019

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, tak strašně neuctivá. Potřebujete vědět, kdo je Vdova po Miláčkovi národa. Ale co už, vždyť to vlastně víte.

archandelka
10.03.2015

Neskutečně absurdní a originální příběh.