mcastkova mcastkova komentáře u knih

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Miluji Anitu. Přečetla jsem všechny díly (zatím 19). Její příběh je velmi netradiční a originální. Nejenže se tam vyskytují lykantropi různých zvířecích druhů (nejen vlkodlaci), ale také Anita sama o sobě je jedinečnou hrdinkou.
Na knize velmi oceňuji, že je čtivá a nikdy jí nebudu mít dost! Abych se přiznala, všechny knihy z této série jsem četla minimálně třikrát a některé z nich i víckrát.
Na Anitě samotné se mi líbí, že to je netypická hrdinka. Je malého vzrůstu, s pěknými křivkami a musí se potýkat se světem chlapů (policistů), kteří ji vidí jen jako malou křehkou ženu, ale tou rozhodně není. Nejenže je schopná povolávat mrtvé, ale také je jednou z nejlepších popravčí upírů na světě.
V knize se nachází spousta vtipných pasáží, slovních přestřelek, záhad, upírů a politických intrik. Obsahuje vše, co si jen člověk může přát.
Jestli jste někdy četli Mercedes Thompson nebo např. Meredith Gentry, rozhodně vás tato série zaujme.
Určitě se nenechte odradit počtem dílů, protože vám garantuji, že to budete mít přečtené, než stihnete říct švec ;)

27.01.2018 5 z 5