Matous.Brabec Matous.Brabec komentáře u knih

Démon ticha Démon ticha Thomas Brezina

Tato knížka vypráví o záhadné soše která se objevila na školní zahradě. Říká se, že tu sochu daroval škole nějaký záhadný sběratel. Od té doby co socha leží v trávě školní zahrady, tak se ve škole dějí zvláštní věci. Ve třídách jsou rozbité lavice a stoly, ale dveře jsou zamčené a nepoškozené! A to i v nejvyšším patře školy, kam se dá jen stěží vylézt. Ale proč by to někdo dělal? Jestli to chcete vědět tak si tuto knížku přečtěte :)
Tato knížka se mi moc líbila, protože jsou v ní doopravdický duchové a nejsou tam lidi, kteří se za duchy jen vydávají ,aby děsili lidi. ;) Doporučil bych tuto knížku těm, kteří chtějí začít nějaké napětí a trochu se i rádi bojí. Tato knížka ze série klubu záhad je asi moje nejoblíbenější, protože je asi nejnapínavější a nejvíce záhadná.

18.09.2013

Smrtící souboj Smrtící souboj Thomas Brezina

Hlavní postavy knížky jsou tři kamarádi, kteří se jmenují Jupiter, Nick a Vicky a společně tvoří Klub Záhad.
Nickovi moc nejde angličtina, a proto ho rodiče chtějí poslat do anglické školy v Anglii. Rodiče ho ale nechtějí pustit samotného, tak s ním pošlou i jeho kamarády z klubu záhad. Všechno to začíná, když čekají na na vlak na nádraží v Dillingsu. Nick si jde při čekání na vlak sednout do staré čekárny, ale když otevře dveře, tak tam uvidí zvláštního kluka, který vypadá jako upír. Nick se snaží zeptat se na něco toho chlapce,ale když se ten chlapec otočil tak se Nick lekne jeho špičáků a bledé tváře a uteče. Když utekl z čekárny, tak jim zrovna jel vlak do kterého nastoupili. Ve vlaku se kamarádi Nickovi smáli, protože mu tu příhodu nevěřili, ale později zjistí, že Nick nejspíš nelhal...
Tato knížka mi připadá jako jedna z nejstrašidelnějších knížek série Klub Záhad. Knížka se mi hodně líbila, protože byla strašidelná a napínavá. Knížku bych zařadil pod detektivní, fantasy žánr a doporučil bych ji dětem od 12 let do 15 let.

06.01.2014 5 z 5