marvin93 marvin93 komentáře u knih

Padlý anděl Padlý anděl Petra Kamlachová

"Číst tuto knihu mi přišlo, jako kdybych jel po středně dlouhé americké dálnici, kdy už si člověk říká, že z důvodu dodržování silničních pravidel a udržování pozornosti cesta zabere i několik hodin. Ne však proto, že by se na cestě vyskytly problémy, které by vás zdržely, nebo jste se museli z nějakých důvodů kousek vracet, ale proto, že vás vaše pečlivé dodržování pravidel a udržování pozornosti za těch několik hodin dost unavilo. Nicméně v cíli zjistíte, že vám cesta netrvala tak dlouho a nejste ani po těch pár hodin, kterých bylo méně, než jste čekali, ale i tak dost, unavení a říkáte si, jak jste se do svého cíle dostali tak rychle a k tomu máte ještě pocit, že byste nejraději nevystupovali a jeli rovnou nazpět, dokonce i několikrát."
Snažil jsem se ve zkratce poeticky popsat, jak na mě čtení této knihy , zapůsobilo. S hrůzou, v dobrém slova smyslu, zjišťuji, že zkratkově jsem se nemohl vyjádřit. Autorka totiž vystavila, pokud odhlédneme od nadpřirozených schopností, realistický příběh, jenž se mohl někde i odehrát a díky čemuž o to ještě více dychtíte, jak bude pokračovat. Jen pro to, že mám mnoho dalších knih v zásobě, které si svým způsobem musím přečíst, abych o nich mohl diskutovat se svou manželkou, nepřečetl jsem si Padlého anděla znovu ihned poté, co jsem ho dočetl. Knihu mohu jedině doporučit a to čtenářům jakéhokoliv žánru, protože si myslím, že si zde každý přijde na něco svého, např. milovníci romantiky, zápletek spojenými s intrikami, tajemství, nebezpečí pro ty, kteří tajemství znají, celkově napětí a dramatu. Jako bonusu se jim pak dostane velmi pečlivého popisu krajiny a celkově života jednoho z amerických států a nebojím se tak říci, že nejen pro toto by kniha obstála i na anglickém, respektive americkém trhu.

22.10.2023 5 z 5