martinpokorny martinpokorny komentáře u knih

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Na prvotinu je to určitě velice dobrá knížka. Je velice dobře čtivá a dobře drží pozornost. Je velice dobré, že knížku chcete číst dál a dozvědět se jak to bude pokračovat. Určitě musím také pochválit svět, který je zde vystavěný.

První třetina knihy je trochu slabší a jsou tam věci, které mi už trochu vadí, jako když se musí s rozhodnout na poslední setinu vteřiny, když odjišťujete bombu a přestříhnete drát v 0:00:01 a všechny zachráníte. Tohoto stylu mi připadalo na začátku několik akcí za sebou.

Ze začátku mi připadá také Arila příliš naivní/dětinská vzhledem ke světu ve kterém se vyskytujeme a vzhledem k tomu co měla na začátku Arila již za sebou a jak žila. Plus je občas prezentovaná jako velice chytrá a rychle chápavá osoba a pak za chvíli jedná čistě podle svých emocí, která nedávají logicky smysl. Ale tady asi beru že prostě mladá dívka plná emocí se prostě jimi nechá unést.

Celkově knihu určitě doporučuji. Původně jsem chtěl dát 3/5 hlavně kvůli čtivosti ale v pozdější časti vlastně věci co mě vadily zmizeli a pár věcí mě mile překvapilo takže jsem hodnocení ještě zvýšil.

25.09.2022 4 z 5