mart.in mart.in komentáře u knih

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Čtivé, stručné, nenáročné - ideální před spaním, každý večer jeden příběh. Jak už někdo zmínil, spíš takové pohádky pro dospělé, víc od toho nečekejte.

05.05.2018 3 z 5

Marvel: Co jste neměli vědět o komiksovém zázraku Marvel: Co jste neměli vědět o komiksovém zázraku Sean Howe

Zajímavá kniha, kterou si užijí hlavně ti, co o historii Marvelu nebo komiksů obecně něco vědí. Začátek knihy je totiž plný spousty jmen tvůrců a nejrůznějších komiksových řad a není úplně snadné se v tom všem neztratit. Nenechte se ale odradit, časem se začnete orientovat a dozvíte se hodně o tom, jak jednotliví tvůrci pracovali a jaké mezi sebou měli vztahy, jak a proč vznikaly některé tituly a řady, jak Marvel bojoval s konkurencí, jak se snažil dostat své postavy na televizní obrazovky a především na filmové plátno, a jakou roli v tom všem hrál Stan Lee. Přestože je kniha někdy možná až zbytečně detailní, čte se dobře a můžu ji doporučit.

07.05.2017 4 z 5

Josef Koudelka Josef Koudelka Josef Koudelka

Jediným mínusem je menší formát této edice, jinak jde o skvělou knihu nejen kvůli Koudelkovým fotografiím. Text Anny Fárové tradičně výborný, rozsáhlý rozhovor na konci knihy je pak doslova zlatým hřebem. Co říct k samotným fotkám? V mém vidění je Koudelka mnohem výš než ostatní čeští fotografové (ač velmi dobří), je ve sférách s těmi nejlepšími fotografy světovými. Jeho snímky jsou pro mě jednoduše neskutečně silné, nezáleží na tom kolikrát už jsem je viděl.

28.03.2023 5 z 5

Zdeněk Tmej (Totaleinsatz) Zdeněk Tmej (Totaleinsatz) Anna Fárová

Soubor unikátních fotografií, skvělé že se dočkaly dostupného knižního vydání. Velmi zajímavý titul nejen pro milovníky fotografie.

18.03.2023 5 z 5