Marry<3 Marry<3 komentáře u knih

Pan Pondělí Pan Pondělí Garth Nix

Četla jsem celou sérii a věřte mi je úžasná. Ale teď k Panu Pondělí.
Pan Pondělí není knížka pro každého, ale pokud jste snílek - tak jako já, tak si knížku zamilujete! Moje setkání s ní bylo přímo magické, protože než jsem si přečetla Klíče od Království, tak jsem četla jenom ty knížečky z Pony klubu. No,
narazila jsem na ni náhodou a v té době to byla na mě fakt tlustá knížka a dodnes nechápu, co mě přinutilo vzít si tu knížku domů a navíc jsem si rovnou vzala i druhý díl! Jsem moc ráda, že mě tehdy ta knížka ,,zhypnotizovala". /MOŽNÝ SPOILER/ A teď tedy k příběhu, hned od první chvíle jsem si zamilovala Artura, v některých situacích mě i rozesmál. Ideální představa o chlapci, který díky astmatu a hlouposti učitele tělocviku zdědí vládu nad Domem, který je epicentrem vesmíru. Je vidět i to, jak dospívá a stává se odvážnějším. Suzy T. Modrá byla další z postav, které jsem si oblíbila, ale pak tu taky byli postavy jako Pravuil, ze začátku se mi jevil jako milý pracovník v Dole, který chce našemu hrdinovi pomoci, ó jak já byla naivní :). Pak tu byli postavy jako například Kýchal, kterého jsem ze začátku moc nemusela, ale pak si ho také oblíbila.
Na Garthu Nixovi mám ráda jak umí dokonale popsat postavy a místa. Rozhodně doporučuji, protože mě osobně tahle série totálně očarovala!

28.08.2014

Lord Neděle Lord Neděle Garth Nix

Ráda bych ohodnotila celou sérii.
První díl mě absolutně dostal, musela jsem číst další a další díly. Nemohla jsem se dočkat, co bude dál. U pátého dílu jsem přestala být tak nadšená - připadalo mi, že po podle mě nejlepším dílu - Sir Čtvrtek, následuje už ne tak dobrý díl Lady Pátková. Asi nejvíce mě zklamal šestý díl - Lepší Sobota, nejen to, jak byl krátký, ale i dějově./Možný SPOILER/ A pak následoval sedmý díl, ve kterém se rozuzlilo mnoho nejasností, na konci jsem hltala stránku po stránce a upřímně řečeno, konec mě sice překvapil, ale i zklamal, čekala jsem víc než rozdvojení hlavního hrdiny - Artura, aby mohl žít normálně a zároveň se starat o Dům. Příběh pro mě končí neuzavřeně a částečně šťastně i smutně. Po dočtení knihy jsem měla stále dost otázek, hlavně na to, co se stalo s některými postavami. Ale i přes to všechno byl a stále je ,,Artur" mou nejoblíbenější knižní sérií. Už se moc těším až si přečtu další knížky od Gartha Nixe, po této sérii rozhodně patří mezi mé oblíbené.

28.08.2014