MarosIzzy MarosIzzy komentáře u knih

Ocelová past Ocelová past Pavel Hejcman

Bravo pán Hejcman !!! tak perfektný film som už dávno nečítal. V mojej verzii Ing. Krausa hral Mel Gibson. A vážne si to užíval. Knihu som prečítal na jeden knižný nádych. Od začiatku do konca je to vzrušujúci príbeh, plný napätia a nečakaných udalostí. Príbeh sa vyvíja a rastie pomaly ako dobre vymiešané cesto a napätie by sa dalo krájať ako jemné plátky delikátnej šunky v najlepšom mäsiarstve v meste. Ale preč z gastro tematiky. Takto má vyzerať poctivá kriminálka. Garantujem Vám, že spolu s Ing. Krausom si vydýchnete až na konci jeho príbehu, pri poslednej vete v knižke.

17.03.2021

Rýma Rýma Stanisław Lem

Knižka kabelkového typu s napínavým detektívnym príbehom. Zamrazí ma, keď si uvedomím, že teoreticky by sa to mohlo odohrať aj v dnes. V hlave mi ide stále: Čo keby to bola pravda? Citujem Lema: Všetko je možné, ak to nie je zakázané. Bývalý americký kozmonaut prichádza do Európy vyšetriť sériu záhadných samovrážd osamelých 50tnikov, ktorí zomierajú na pokraji šialenstva. Niet cesty späť, iba smrť je ich vykúpením. Príbeh je zaujímavý, s odbočkami do detailných opisov prostredia, filozofických úvah, vnútorných monológov, ktoré stoja za zamyslenie, opisov stavu halucinácií. Ale toto všetko akosi uberá z dynamiky deju. Po dočítaní som sa ešte pár krát vracal k príbehu s otázkami či naozaj ide len o ďalšie sci-fi.

10.03.2021