marketa6754 marketa6754 komentáře u knih

Kryštof ÁDéHáDě Kryštof ÁDéHáDě Pavlína Brzáková

Knížka mě dojímá otevřeností, upřímností s jakou autorka líčí nelehkou cestu, kterou s Kryštofem prošla a mateřskou láskou, která je cítit z každé její snahy svému dítěti pomoci. Chápavé čtenáře asi najde mezi lidmi s větší mírou empatie a respektu k druhým, především těmi, kteří mají stejnou zkušenost. Pro ostatní čtenáře může být chování maminky ke Kryštofovi těžko pochopitelné.

24.03.2022 5 z 5

Ve stínu neviditelných draků Ve stínu neviditelných draků Ludmila Janáková

V introspektivním vyprávění líčí autorka utrpení dítěte, kterému chybí milující náruč. Utrpení, které ve vás zůstává, nekončí ani dospělostí a odchodem z domova ale ze kterého se lze i v dospělosti postupně zotavovat a vnitřně osvobozovat. Přečtení tohoto příběhu vám jasně podtrhne fakt, že týrání dětí není jen fyzické bití, že psychické týrání zanechává opravdu hluboké jizvy a navíc je mnohdy pro své okolí těžko rozpoznatelné. Kniha se dobře čte, závěrečná část věnovaná autorčiným dětem je, zdá se mi, psána uvolněnějším stylem a dobře mi to koresponduje právě s tou nadějí na vnitřní osvobození ze spárů “neviditelných dračích stínů”.

24.03.2022 4 z 5