marek0086 marek0086 komentáře u knih

Buddhistický žert - Příběhy o tom, jak získat co nejvíc z jakékoli situace Buddhistický žert - Příběhy o tom, jak získat co nejvíc z jakékoli situace Ajahn Brahm

Opět naprostá pecka!

Ajahn Brahm, ve své obvyklé formě, vypráví vtipné, moudré a krátké buddhistické příběhy. Knihou je plná vlídného a milého humoru, životního nadhledu a inspirativních myšlenek.
Podobný styl jako jeho předchozí kniha: https://www.databazeknih.cz/knihy/krava-ktera-plakala-a-jine-buddhisticke-pribehy-o-stesti-66527

Je ten překlad.....tolik hrubek, jako v této knize, jsem neviděl dohromady za celej svůj život.....a to nemluvím jen o těch gramatickej. V knize jsou i věty nedávající smysl. Ale přesto 100%. Obsah je pecka.

04.05.2019 5 z 5

Utrpení z nesmyslnosti života Utrpení z nesmyslnosti života Viktor Emil Frankl

Jak je u Frankla zvykem, velmi náročné a místy těžko srozumitelné dílo - alespoň pro laika....ale i přesto musím hodnotit pěti hvězdami.
Je to kniha, u které člověk tiše přehodnocuje svůj život, priority a to jak doposavad nahlížel na smysl.
Co mi vadilo, byla zdlouhavá kritika Freuda a Adlera. Psychologie holt není exaktní věda, a tak je občas nutné se oproti někomu/něčemu vymezit.....knihu mohu vřele doporučit.

18.12.2017

Kořeny Kořeny Anselm Grün

Milá kniha o našich náboženských a rodinných kořenech a o tom, jak z nich čerpat životní sílu.

07.12.2017 4 z 5