marcela2530 marcela2530 komentáře u knih

Přidušené město Přidušené město Tomáš Pospěch

Pro fanoušky fotografie a zejména té o Praze povinnost. Neznámé fotografie celkem neznámého autora z doby normalizační Prahy. Spousta perel v krásné knižní úpravě jak je zvykem od nakladatelství PositiF.

01.08.2023 5 z 5

Kurátor: Průvodce uměním v Praze Kurátor: Průvodce uměním v Praze Valérie Dvořáková

tohle na trhu chybělo, bohužel by to chtělo každoroční aktualizaci

Toho dna se dotýkám už málo Toho dna se dotýkám už málo Martina Lupínková

asi nejlépe zpracovaná kniha na toto téma, musí se vás dotknout obsah i výtvarná složka jedna z nej publikaci nakladatelství wo-men!

F.K. Slib F.K. Slib Zuzana Válková

no ne nadarmo je toto nejkrásnější česká kniha 2021! krásný kus práce od grafika. velice silný příběh a fotografie. vše spolu konvenuje. takto si představuji knihu nekýčovitě a pateticky vydanou o těžkých věcech. ten skautský etos se táhne celou knihou a drží vás tak na pozitivní vlně i přes tíhu textu. naprosto zbytečná je příloha s oslavnými šablonovitými texty známých felixe kolmera. jen z dvou tři jde cítit upřímnost. je dobře, že toto není pevnou součástí knihy.

Sudetská kronika Sudetská kronika Gustav Aulehla

oproti starší verzi z nakladatelství kant je toto opravdu důstojná a obrazově bohatší publikace tohoto génia z krnova povinnost vlastnit, sběratelská věc! mimochodem koluje více obálek z celkového nákladu!

Přirozeně Přirozeně Tomáš Pospěch

tohle je lahůdka mezi foto knihama, za prvé zpracováním (druhá nejkrásnější kniha čr), kde se mluví o doslova svlékání knihy než se dostanete k obsahu. fotograficky vyčerpávajíci dokument komunity nudistů z 80. let. textům by slušela editace, autoři se opakují, ale to nevadí. to není kniha dokumentující nudismjs nýbrž jen pohled jednoho z členů komunity.

Karel Novák: Malíř sportu Karel Novák: Malíř sportu Karel Novák

tohle je naprostá pecka pro fanoušky sportovní fotografie

Nová Sedlica Nová Sedlica Pavel Vavroušek

Fotografická publikace roku 2021! Aspoň za mě. Syrové, nečekané, obrazově bohaté, krásně zpracované.

29.01.2022 5 z 5

Gustav Aulehla. Fotografie 1957-1990 Gustav Aulehla. Fotografie 1957-1990 Gustav Aulehla

Levnější a hůře sestavená verze aktuální Sudetské kroniky z nakladatelství PositiF editora Tomáše Pospěcha. Jde jen po povrchu, úvodní slovo starostky je naprosto nevhodné, grafická úprava ostudná a kvalita fotografií také velice hapruje. Cena kolem 150,- Kč tak naprosto odpovídý úrovni a pojetí.

14.01.2022 1 z 5

TMBOOK TMBOOK TMBK (p)

Černý humor, černá kniha, výběr toho nej, doplněno o komentáře autora, ideální formát, jediné malé mínus za mě je rozhovor, který mohl být odvážnější a vtipnější.

14.01.2022 5 z 5

Spartakiáda Spartakiáda Zdeněk Lhoták

Naprostá povinnost pro fanoušky fotografie. Poprvé samostatně legendární soubor fotografa Lhotáka. Netradičně pojatá velkoformátová kniha.

23.10.2021 5 z 5