Marcel25 Marcel25 komentáře u knih

Iron Man: Démon v lahvi Iron Man: Démon v lahvi David Michelinie

(SPOILER) Pokiaľ pripustíme, že komiks je vo svojej podstaťe b-čková literatúra, ktorej hlavný zámer je zabaviť čitaťela, tak práve tento komiks ukazuje, že to predsa len môže byť aj niečo viac, a nemusí sa to týkať len záchrany sveta, ale možno len záchrany jednej osoby. Priznávam však, že zo začiatku je komiks uťahanejší a zlom (aspoň pre mňa) nastane, až v momente zabitia fanušíka Ironmana, Ironmanom samým.

15.02.2024 5 z 5

Superman: Pro zítřek: Kniha druhá Superman: Pro zítřek: Kniha druhá Brian Azzarello

Akože odpoveďe som po prvom dieli dostal ale neviem, či som spokojný. Na jednej strane chápem asi zámer scenáristu o zahlbenie sa do duše Supermana, na druhej je to tak neskutočne otravné a sebalútostivé, až ma to iritovalo. DIalógy sú odfláknuté a podriadujú sa snahe o psychologickejší príbeh, ktorý je za mna prvotlánovo psychologický. Jednoduchší, priamočiareší ale aj osobnejší a ucelenejší Superman: Utajený počiatok ma bavil viac.

14.02.2024 3 z 5

Superman: Pro zítřek: Kniha první Superman: Pro zítřek: Kniha první Brian Azzarello

Superman: Pro zitřek, alebo: Superman: pseudofilozofovanie v depresii. Nie že by to bolo celé zle, ale miestami je to utápanie sa a hladanie odpovedí minimálne zvlášne.

12.02.2024 3 z 5

Příběh rodu Homo Příběh rodu Homo Robin Dunbar

Kniha je čitaťelne a pomerne "sviežo" napísaná, avšak rozsah ktorý má (cca 211s.) je, podľa mňa, príliš útli na to, aby komplexnejšie autor rozobral tak komplikované témy akými sú vývoj reči či náboženstvo. Ale vo všeobecnosti dobré.

25.01.2024 4 z 5

Darwin Darwin John van Wyhe

Útla kniha, ktorá predstavuje pomerne komplikovné udalosti čitaťeným a komerčne prijatelným spôsobom. Obrázky ktoré tvoria väčšinu knihy sú príjemným spestrením, avšak hlbší kontext Darwinova života či života jeho teórie nečakajťe. To však ani nie je ambíciou a ako nahľad a úvod do problematiky dostačujúce.

27.11.2023 5 z 5

Dejiny cirkvi Dejiny cirkvi Juraj Dolinský

Pán prof. v tejto obsahovo rozsiahlej publikácií, predstavuje dejiny cirkvi prehladným avšak príliš stručným spôsobom, čo vedie najmä k zjednodušovaniu niektorých udalostí. Hoci mnohé klúčové udalosti dejin sú dostatočne spracované, iné absentujú (krížové výpravy). Aj napriek tomu je však publikácia dobrým vztupom do základných udalostí a myšlienok dejiny cirkvi.

03.09.2023 4 z 5

Mikuláš Koperník Mikuláš Koperník Grigorij Isaakovič Revzin

V podstate komplexný životopis Koperníka od jeho mladých rokov až po smrť, sprevádzaný údajmi o dejinách vývoja od geocentrického až po heliocentrický model. V rámci toho však treba vnímať fakt, že Revzin je soviecky autor so všetkým čo k tomu patrí (panslavizmus, citacie z Marxa a Engelsa, odpor ku rádu nem. rýtierov a pod.). Aj napriek tomu (v zmysle, ak to dokážeťe ignorovať) je to funkčný a dobre čitaťelný životopis.

03.09.2023 3 z 5