Marcel17 Marcel17 komentáře u knih

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Vynikajúca kniha, ktorá vám predstaví kus histórie zapadnutej prachom. Pootvorí dvere do viacerých, v tej dobe, zakázaných tém a prinúti vás premýšľať. Príbeh je nevšedný, autorka určite prehľadala nejeden archív, postavy sú autentické, miestami máte pocit, že čítate dokument. Ak však hľadáte romantiku, zabudnite.

Moje more Moje more Vanda Rozenbergová

Najlepšia súčasná slovenská spisovateľka. Jednoznačne.

06.06.2022 5 z 5

Cesta na Západ. Po stopách ochočeného Boha Cesta na Západ. Po stopách ochočeného Boha Štěpán Smolen

Jedna s najlepších kníh, aké som čítal. Autor je kňaz, ale písaním vysoko vyčnieva nad mnohými profesionálnymi spisovateľmi.

Dva svety Dva svety Beatrix Zaťková

Výborná kniha s netradičnou tematikou, ktorá je napísaná naozaj inak, ako je to v súčasnosti zvykom. Veľmi vydarená vízia nášho sveta o pár krátkych rokov. Páčilo sa mi ako autorka opísala psychický vývoj hlavnej hrdinky, od smútkom zmietanej zlomenej ženy až po odhodlanú bojovníčku - pomaly, premyslene, super. Nový svet bol vykreslený detailne, normálne som sa stal súčasťou našej budúcnosti a to ma nesmierne bavilo. Totálny úlet. Páčilo sa mi, ako autorka gradovala dej, ako sa vyvíjal Lízin vzťah k manželovi a k novému mužovi v jej živote a totálne ma dostal záver, ktorý som možno očakával, ale aj tak to bola bomba. Autorka má rozhľad, širokú slovnú zásobu a do knihy vložila hlbokú myšlienku a pohrala sa s témami, ktoré hýbu našim svetom a to sa len tak nevidí. Proste som zažil zopár nevšedných chvíľ s nevšednou knihou, aj keď skôr adresovanou hlavne ženám. Neviem, ale mne sa proste páčila. Nebojte sa jej, ten zážitok stojí zato.