mahil mahil komentáře u knih

Prosím tě, neblázni! Prosím tě, neblázni! Ivan Kraus

Téměř všechny Krausovy povídky pobaví a pohladí u srdce. Autor má smysl pro humor a vyprávění hustorek nám všem tak blízkých, že se k jeho knihám vracím čím dál častěji. Doporučuju všem, kteří mají rádí oddychovky:)

10.09.2013

Stíny na kůži Stíny na kůži Jennifer Johnston

Knihu jsem přečetla poměrně rychle. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Ale popravdě příběh nebyl nijak strhující. Na celé knížce je dle mého názoru nejdůležitější samotné zachycení tehdejší situace v Irsku. Kniha na mě působila dost depresivně, hlavně postava všesnášející matky a vyhořelého otce. Ponurá atmosféra doprovází celou kniha a happyend se také nekoná. Smutné čtení, ale obohacující.

10.09.2013

Příšerně nahlas a k nevíře blízko Příšerně nahlas a k nevíře blízko Jonathan Safran Foer

k této knížce jsem přišla úplnou náhodou, a jsem za to opravdu vděčná. Velmi zajímavá knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem. Je to psáno s dětskou naivitou a přitom tak rozumně. Je názorná obrázky, které nejsou zbytečně popisovány, nýbrž rovnou ukázány. Knížka mě na konci i rozplakala a určitě se k ní zase vrátím.

18.09.2011

Faktor třetího člověka Faktor třetího člověka John Geiger

Velice zajímavá knížka, místy jsem z ní měla pocit trochu neodbornosti, naopak místy se mi hrozně líbily souvislosti, ketré autor nabízel, viz kapitola 9 a názor psychologa Juliana Jaynese. Určitě nutí k zamyšlení.

10.09.2013 4 z 5