Macaja Macaja komentáře u knih

Tady, teď a tehdy Tady, teď a tehdy Mike Chen

Viacerí píšu, že knihu po tretine vzdali. Priznám sa, že tá prvá tretina bola aj u mňa trochu trápenie. Znovu a znovu som knihe dávala šancu, no iba tak zbežne viem, čo sa v tej prvej tretine odohrávalo. Možno to bolo mojím nesústredením, možno menej pútavým dejom, ale som rada, že som to nevzdala :) Práve po tej prvej tretine prišla kapitola, od ktorej som už šla a vnímala každé slovo. Potom sa mi už kniha čítala veľmi dobre. Páčila sa mi zápletka, vykreslenie sveta a technológií aj to, ako sa to celé skončilo :)

03.05.2024 5 z 5

Siedma vlna Siedma vlna Daniel Glattauer

Ja si naopak myslím, že je skvelé, že vyšlo toto pokračovanie. Po prečítaní prvej knihy som len dúfala, že to bude pokračovať. Celý čas som sa usmievala popod fúz (ako aj pri prvej časti) a ľudia v autobuse alebo na zastávke si o mne museli všeličo pomyslieť :) Inteligentný humor, inteligentná korešpondencia, doťahovanie sa. Tento diel nebol o nič horší ako prvý a bol iný v tom, ako autor neodbočil od písania k osobným stretnutiam, ale vykreslil tieto stretnutia rafinovanie, stále prostredníctvom e-mailu.

28.04.2016 5 z 5

Ochrankyňa Ochrankyňa Nata Sabová

Táto kniha je geniálna. Je napísaná skvelým spôsobom od prvej do poslednej strany. Človek by neveril, že toto môže vymyslieť a napísať Slovenka. Strany utekajú rýchlo a vy len chcete vedieť, čo bude na tej ďalšej. Zaujímavou formou je práve forma denníka a zábavný štýl písania. Dej ubieha nepredvídateľne a keď si už myslíte, že dej končí a neviete, čo môže nasledovať, tak vás to prekvapí a aspoň mňa osobne dostalo to, ako bolo všetko do detailu perfektne premyslené, aby to do seba perfektne zapadlo.

28.04.2016 5 z 5