Lulu1973 Lulu1973 komentáře u knih

Franny a Zooey Franny a Zooey J. D. Salinger (p)

Masterpiece. Jako ostatně všechny 4 Salingerovy knihy. Je o Lásce mezi členy Glassovic famílie. Jak chceš poznat Krista, když ani nerozeznáš talíř požehnaný slepičí polívky...kloucek na mytí. Les a jeho mandarínka...kocour Bloomberg, který se chruje pod afgánem, zatočí se dokola, a pak se vynoří jeho nevábná hlava, antagonisticky zamrká, když ho Franny zvedne a dá mu pusu na hlavičku...Sled nekonečně vtipných detailních obrazů, jako báseň haiku, jste tam najednou s nimi. Co zavání egem a proč to vadí? Ta tlustá paní, které neustále řve rádio. Seymour, který se zouvá za dveřmi ne proto, že lidi, kteří se nezouvají, považuje za prasata, ale protože Bes bude muset vyndat mop a utřít to...Pořád aktuální, všechno, každá stránka super:) Můžu číst pořád, už pětadvacet let se k ní vracím, balzám! Ale pravda, neznám moc lidí, kteří ji milují stejně hluboce, jako já. Hodně přátel, kterým jsem ji dala přečíst, zůstalo spíš vlažných. Se mnou ale pořád celá ta léta silně rezonuje. Jo a taky geniální překlad od manželů Pellarových!

04.08.2020 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Oddychova detektivka pro zeny, svizny dej, pokud mate navic radi britskou atmosferu detektivek, je to na dovolenou idealni ctivo. Jen jsem asi tak ve 3/4 knihy odhadla, kdo je skrytou vrazedkyni:)

03.08.2020 3 z 5