Lulinec Lulinec komentáře u knih

Terror Terror Dan Simmons

Kniha se mi líbila a kdyby nevycházela ze skutečnosti, neměl bych jí celkem co vytknout. Snad jedině příšera útočící na námořníky zbytečně kazila dojem realističnosti vyprávění a možná by byl příběh lepší bez ní. Hlavně mi ale nepřijde správné, že zatímco někteří členové expedice jsou popsáni jako hrdinové, jiní jako zrádci a vrazi. Nikdo neví, co se přesně stalo a jak se kdo ze zúčastněných lidí zachoval, proto si podle mě nikdo z nich nezaslouží, aby byl popisován jako lidská zrůda. Chápu, že autor potřebuje ve vypravování docílit napětí a sporů mezi posádkou, myslím ale, že to šlo udělat i ohleduplněji k památce lidí, kteří tehdy zemřeli.

29.04.2019 4 z 5

Vojenské trestní právo ve Francii v letech 1789 až 1815 Vojenské trestní právo ve Francii v letech 1789 až 1815 Jiří Cihlář

Kniha zajímavě a celkem podrobně popisuje tehdejší vojenské zákony, soudy i tresty. Některé původně francouzské texty jsou přeložené tak, že v češtině nedávají smysl, což celkový dojem trochu kazí. I přes to ale knihu zájemcům o toto období doporučuji.

10.12.2017 3 z 5

Generace velkého třesku Generace velkého třesku Gary Russell

Pro mě zatím nejhorší knižní příběh Doktora. Příběh sám o sobě není z nejlepších, hlavně mi ale vadil styl, jakým je kniha napsaná.

17.09.2017 1 z 5