luky08 luky08 komentáře u knih

Jimmy Corrigan: nejchytřejší kluk na světě Jimmy Corrigan: nejchytřejší kluk na světě Chris Ware

Vlastně první komiks, který jsem četla, na doporučení přítele. Depresivní bych knihu nenazvala, to je přehnané. Děj je smutný a banální, jako lidský život sám. Velké plus dávám neobvyklému stylu knihy, to mě bavilo. Určitě kniha, která má místo v mé knihovně a ke které se ještě určitě jednou vrátím.

12.03.2015 5 z 5

Oskar a Lucinda Oskar a Lucinda Peter Carey

Kniha mě příjemně překvapila. Zprvu se zdálo, že děj bude banální, ale pak jsem jí dočetla jedním dechem.

12.03.2015 4 z 5

Ráno se smrtí Ráno se smrtí Luděk Staněk

Přineseno z knihobudky v očekávání svižné jednoodpolední detektivky. Ale po přečtení předchozího komentáře od knihovniceVS jsem přečtení brala jako výzvu.
Když budu knížku hodnotit po dějové stránce - dalo se to přečíst, sice první tři kapitoly šly ztuha, ale pak jsem se zorientovala v ději a postavách a naopak ke konci byl příběh i napínavý. Co se týká obsahu - takový Major Zeman :) , nedokážu posoudit v historickém kontextu, zda prozápadní odboj, zde komicky nazýván terorismus, v padesátých letech vypadal skutečně takhle nebo jde v knížce o komunistickou propagandu. Ale myslím, že tenkrát byli lidé obecně mnohem naivnější a důvěřivější než dnes. Zajímalo by mě, jestli měl ke knížce autor nějaký skutečný předobraz nebo jde plně o fikci.
Takže přečetla jsem to a újmu mi to nezpůsobilo. Spíše taková rychlá sonda do tohoto typu literatury poplatné své době.

24.03.2022 1 z 5

Kuchyň Kuchyň Eva Krčmáriková

Dobrá pomůcka pro ty, kteří plánují řešit kuchyň. Najdete v ní vysvětlené postupy, jak v logické návaznosti umístit jednotlivé typy skříní a spotřebičů k sobě tak, abyste dostali funkční kuchyň - kam dřez, sporák, spižní skříně, kuchyňské ostrůvky, a to vše pro různé varianty kuchyní - malé, velké, přímé, do L, tvaru U. Řeší také použité materiály.
Kniha je fotopublikace, přestože je už staršího data, tak polovina nafocených kuchyní má jednoduchý nadčasový vzhled a nabízí designovou inspiraci i pro dnešní dny. Ta druhá polovina jsou sice kuchyně, které svým vzhledem už nejsou trendové, ale přesto úplně všechny ukázky dobře zobrazují správně navrženou funkční kuchyni.

13.03.2015 4 z 5

Sedm mínus jedna Sedm mínus jedna Arne Dahl (p)

První kniha z nové série mě příjemně překvapila. Určitě důvod koupit si další díl. Předchozí série knih o Skupině A s posledními dvěma díly trochu upadala v napětí (četla jsem je ze setrvačnosti) a tak jsem byla v očekávání s čím novým a zajímavějším autor dokáže přijít. Začátek na standardní úrovni tohoto typu krimi, střed možná pro někoho méně napínavý, ale pro mne čtivější, skládá střípky příběhu, konec na můj vkus překombinovaný, ale pozitivem je otevřený konec. Není to druhý Adler-Olsen, ale s touto novou serií by mohl být.

18.06.2017 4 z 5

Štukatérství Štukatérství Ludvík Losos

Výjmečná kniha, nesmí chybět v odborné stavební knihovničce. Určená všem stavařům, kteří přicházejí do kontaktu se starými stavbami.

13.03.2015 5 z 5

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

Tato kniha mě před lety přivedla k Dahlovi a stala jsem se sběratelkou jeho knih. Mistr pointy! Zábava zaručena pro toho, kdo ocení anglický humor.
Zajímavý je Dahlův život, ze kterého čerpá inspiraci pro svoje příběhy. Působení v africe, pak druhá světová válka. I v manželství s herečkou Patricií Nealovou toho hodně zakusil, přesto jí zůstal po třicet let oporou. Vzdávám mu čest jako spisovateli i jako člověku.

12.03.2015 5 z 5