LukasKudlacek LukasKudlacek komentáře u knih

Za Čínu spravedlivější. Můj zápas jako právníka s největším komunistickým státem světa Za Čínu spravedlivější. Můj zápas jako právníka s největším komunistickým státem světa Kao Č´-šeng

Musím říct, že člověku až běhá mráz po zádech, když to čte. Autor je právníkem, který se propracoval z jeskyně až na uznávaného právníka Číny, právníkem, který se angažoval v kauzách předem určeným k neúspěchu z důvodu nelibosti režimu. Zejména když se zastával pronásledovaných praktikujících Falun Gongu, kteří v Číně trpí již 17 let nepochopitelným pronásledování ze strany režimu a to jen z důvodu jejich přesvědčení v principy Pravdivosti, Soucitu a Snášenlivosti. Kao taktéž obhajoval křesťanské disidenty. Dlouhou dobu byl z tohoto důvodu zadržován v nedobrovolném domácím vězení neznámo kde v Číně. V současnosti není známo kde se nachází. Kniha je tvrdým ale realistickým pohledem do ústrojí současné Číny, kde jsou věci jako je svoboda slova, svoboda přesvědčení a lidská práva, naprosto cizí.

Zhuan Falun Zhuan Falun Li Hongzhi

Kniha Zhuan Falun je hlavní knihou prastaré duchovní praxe Falun Gong, či Falun Dafa. Tuto knihu jsem poprvé dostal do ruky před 12 lety a odpověděla mi na mnoho otázek kterými jsme se v té době zabýval. Od té doby jsem ji četl již mnohokrát a stále mi vyvstávají další otázky, na které opět nacházím odpověď. Kniha podrobně a do hloubky mluví o kultivaci vnitřního charakteru směrem k základním principům této praxe, Pravdivosti, Soucitu a Snášenlivosti a jejich aplikací do každodenního života. Celkově se jedná o výklad toho co se okolo nás děje, pozvedání morálního charakteru, mluví do hloubky o základních příčinách nemocí a jejich odstranění, historickém pozadí šíření kultivačních cest v minulosti a mnoha dalších. Li popisuje v knize Zhuan Falun jak se mají praktikující Falun Gongu chovat v běžné lidské společnosti. Běžné, myšleno lidí, kteří se nekultivují. Není to praxe, která by Vás vedla do kláštera, nebo do osamění do hor. Jednoznačně doporučuji si knihu přečíst a to od začátku až do konce a teprve na konci si udělat ucelený závěr.

Falun Gong Falun Gong Li Hongzhi

Tato kniha, Falun Gong, kterou jsem poprvé četl pře více jak deseti lety a od té doby již několikrát, představuje pro čtenáře základní náhled do prastaré kultivační praxe Falun Gong, neboli také Falun Dafa. Jak již naznačuje název, uvádí člověka do obecných věcí jako je vnitřní obíhání energie v těle člověka, příčiny nemoci, a dalších, tak i do hlubších věcí jako je kultivace morálního charakteru, tak i podrobně popisuje cvičení Falun Gong, včetně fotografií a jeho přínos pro zdraví člověka. Na konci knihy jsou základní otázky a odpovědi na otázky, které čtenáři nevyhnutelně vyvstanou. Taktéž kniha hovoří o základních principech duchovní praxe Falun Gong, neboli Falun Dafa a to Pravdivosti, Soucitu a Snášenlivosti, ke kterým se snaží lidé, kteří se Falun Gongu věnují přiblížit v každodenním životě. Můj osobní názor je, že jsem dosud nečetl lepší knihu o tom co je Qigong.