Lucia007 Lucia007 komentáře u knih

Schůzka v Paříži Schůzka v Paříži Harlan Coben

Priznám sa – obálka ma príliš nelákala, hoci milujem Harlana Cobena a postupne od neho čítam všetko. Ani začiatok anotácie o „športovom agentovi“ – krimi zo sveta športu mi nikdy neboli blízke...no našťastie som sa nenechala oklamať. Lebo tam o šport vôbec nejde :-) Myron Bolitar je síce športový agent, ale tiež príležitostný vyšetrovateľ a má skvelého parťáka Wina.

A samotný príbeh ma nadchol. Opäť výborne napísaný, premyslený a čo z toho napokon vyliezlo, ten prekvapujúci záver, ktorý na posledných desiatkach strán už tušíte, no napriek tomu – veľmi originálne a klobúk dolu, pán Coben.

Bavila ma nielen zápletka, akcie v Paríži, Londýne, či v USA, ale tiež svižné dialógy, veľa humoru a sarkazmu, ktorý to všetko okorenil. Chvíľami som mala pocit, že čítam Raymonda Chandlera, či Dashiela Hammeta, drsnú americkú školu.
Samotné rozuzlenie a téma boli dosť mrazivé, ak si uvedomíme, čo sa môže diať a aké by to malo dôsledky. Coben pekne stupňuje napätie, má to všetko prepracované, všetko do seba zapadá, k tomu pridajte veľmi vydarené postavy Myrona, Wina, francúzskeho policajta Berleanda, Esperanzy, Teresy.

Vynikajúco premyslená detektívka, akčná a napínavá, zaujímavá, to všetko napísané skvelým štýlom a s postavami, ktoré si zamilujete. Nielen Myrona, ale najmä Wina, ktorý je neuveriteľný, šialený, úžasný :-)

08.01.2023

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Sandra Brown rozohrala príbeh naplno hneď od začiatku a viac-menej je to napínavé, akčné, dobrodružné a občas aj romantické až do úplného konca. Príbeh o maskovanom strelcovi, ktorý spustí paľbu...a tým odštartuje dramatický sled udalostí, v ktorých nechýbajú nenávisť, falošné stopy, dômyselné intrigy, vydieranie, ale aj strhujúce dobrodružstvo, zakázaná romantika a napokon vražedná pomsta!

Napínavá detektívka, pri ktorej sa nebudete nudiť a niekedy vás tak prekvapí, že si musíte prehrať v hlave niektoré pasáže ešte raz. Sandra Brown tento žáner – romantický triler – ovláda majstrovsky. Má to spád, akciu, dve skvele vykreslené hlavné postavy, ktoré to k sebe priťahuje, ale ako to už býva – nesmie. Nemalo by. No chémia medzi Holly a Crawfordom proste funguje a ťažko sa jej ubrániť. Takže dôjde aj na erotiku a dojímavé scény.

Je to akčný triler správne okorenený romantikou, ktorá sa čitateľkám bude páčiť, a mužom-čitateľom nebude prekážať. Miestami máte nervy napnuté na prasknutie a vtedy by ste knihu nedokázali odložiť. Inokedy Sandra spomalí, zvoľní, učičíka vás...aby potom opäť vyrazila vpred.

Oddychovka, ktorá rozhodne nesklame ani fanúšikov Sandry Brown (hoci má aj lepšie knihy, to treba objektívne priznať), no určite chytí aj tých, čo od tejto autorky ešte nič nečítali. Je to stále jej štýl – krimi s trochou akcie, romantiky a erotiky. Inteligentne vystavaná zápletka. Výborne vykreslené postavy a takmer žiadne hluché miesta.

08.01.2023 5 z 5

Zápisník plný optimizmu Zápisník plný optimizmu Milan Buno

Množstvo pekných citátov, ktoré mnabijú energiou, dodajú optimizmus - Eisntein, Hugo, da Vinci...pekný výber. Tiež krásna grafická úprava, taká ženská :-) , svieža, ideálne na zapisovanie poznámok, cieľov, kontaktov.
Menší formát akurát do kabelky.

21.08.2019 5 z 5

Mama, nebo a ja Mama, nebo a ja Eny Hanks

Začítala som sa už v kníhkupectve, chcela som prelistovať pár strán, napokon som tam sedela vyše hodiny:-) Zaujímavý príbeh, čarovný, nádherné rozhovory mamy a synčeka o tom, aké to bolo v brušku a k tomu milé ilustrácie. Kupujem.

18.03.2019 5 z 5

Somár je Švajčiar Somár je Švajčiar Jozef Banáš

Inšpiratívne myšlienky, miniúvahy, krátke príbehy, čriepky z poézia, dialógy, životné pravdy aj morality.
Kedykoľvek si vezmete knižku do ruky, nájdete v nej niečo zaujímavé...len tak si večer v nej zalistovať, oddýchnuť.
Navyše doplnené milými a vtipnými kresbami Ivana a Dávida Popovičovcov.

21.11.2017 4 z 5

Vo dvojici Vo dvojici Nicholas Sparks

Nádherný vzťahový román, žiadna sladká romanca, ktorá ide po povrchu. Nicholas Sparks pozná dušu i srdce muža aj ženy, vie sa vcítiť a inteligentne vyjadriť komplikovanosť vzťahov.
Milovala som Russa, strašne som mu držala palce, chvíľami som s ním trpela a jasala, keď sa mu darilo...najmä s dcérkou London.
Nádherný príbeh, ktorý dokáže inšpirovať a mnohí by sme sa pri ňom mali zamyslieť, ako vlastne pristupujeme k partnerovi, ako budujeme svoj vzťah, kde robíme chyby...

17.10.2017 5 z 5