Lubko Lubko komentáře u knih

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Strhující příběh, výborně napsaný, četl jsem to jedním dechem. Je to syrové, plné hnusu a zmaru přelomu 40. a 50. let.

18.01.2024 5 z 5

Ukradený domov Ukradený domov Jiří Šimon

O období 50. let kniha pojednává jen na několika posledních stránkách, ačkoliv i tak dokonale vykresluje tehdejší atmosféru. Měl jsem problém se začíst, některé pasáže, hlavně ty o lidech z autorova okolí jsem několikrát přeskočil.

18.01.2024 1 z 5

Můj domov v Sudetech Můj domov v Sudetech Erika Zemanová

Kniha psaná, jak již bylo zmíněno níže, jako kronika. Chvílemi dost stručně až heslovitě. V některých částech jsem měl problém začíst se.

14.01.2024

Zákopová válka Zákopová válka Yvette Heřtová

Knihu jsem poprvé četl ještě jako dítě a už tehdy mě styl psaní dokázal zcela vtáhnout do děje. Neuvěřitelně zpracované a poutavé. Několikrát jsem se ke knize vrátil.

07.01.2024 5 z 5

Boj v lehkém opevnění 1938 Boj v lehkém opevnění 1938 Miloslav Sviták

Vynikající kniha, která nesmí chybět v knihovně toho, kdo se tématem československého lehkého opevnění zabývá podrobněji. Přináší mnoho podrobností, lajkům doposud neznámých a staví čtenáře před fakt, že by v případě války s Německem v roce 1938 samotné opevnění nebylo samospasitelné.

07.01.2024

Šumava - Mezi dvěma národy Šumava - Mezi dvěma národy Robert Steun

Nedočetl jsem. Šumavy se kniha dotýká jen okrajově a k postavě autora, jsem si nedokázal vybudovat bližší vztah. Název je podle mého zavádějící, úplně by postačilo "Mezi dvěma národy".

07.01.2024