Lorenzo Lorenzo komentáře u knih

Úvod do teórie chaosu Úvod do teórie chaosu Jana Plauchová

(SPOILER) Super knižka, postavy sú sympatické a dá sa do nich vžiť, v niektorých fázach ma sčasti prechádzala chuť čítať, myslím že je to spôsobené hlavne tým že som už presýtený konceptov s "paralelnými vesmírmi" ale autorka to uchopila po svojom a má čitateľovi čo ponúknuť.
Od momentu keď hlavný hrdina dostane do rúk plán je vám jasné ako to dopadne pretože tá jedna realita v ktorej sa to podarí jednoducho musí existovať.

Nakoniec je však knižka zaujímavé vnorenie do hlavy zaujímavej postavy a čítanie som si užíval, možno by som ocenil keby postavy nemuseli zachraňovať svet ale by sa kniha viac sústredila na ich vzťahy a myšlienky. Skóre: 9/10
PS: Trochu ma sklamalo že "príšera" z obalu je len ryba.

11.12.2022 5 z 5

Kosec Kosec Neal Shusterman

(SPOILER) Kniha sa mi páčila a držala si dobrú atmosféru, z konca som však bol trochu sklamaný keďže trochu zničil atmosféru, časť keď sa jeden kosec preseká davom ostatných koscov, trénovaných zabijakov bola priam komická.

10.05.2022 4 z 5

V tieni Zeme V tieni Zeme Roland Oravský

Ak hodnotím objektívne bolo by to asi 4/5* ale od kedy som ju dočítal je to moja obľúbená knižka, takže musím dať plný počet, na pomerne krátkom úseku (cca 180 strán) dokázala vybudovať viacero super momentov. A aby som dal aj nejakú kritiku tak pár chybyčiek by sa našlo. Príbeh stojí na super nápadoch ktoré sú na úkor drobného škrípania logiky a správania postáv. Záverečný súboj, aj keď zaujímavý, bol trochu zbytočný. Nakoniec ale treba dodať že klady ďaleko prevyšujú zápory a knižku odporúčam každému koho zaujme popis.

23.01.2023 5 z 5