littleblondie littleblondie komentáře u knih

Tělo Východu, mysl Západu - Psychologie a systém čaker jako cesta k sobě samému Tělo Východu, mysl Západu - Psychologie a systém čaker jako cesta k sobě samému Anodea Judith

jsem přibližně v polovině a musím říct, že jde o velmi povedenou knihu plnou inspirace a podnětů k zamyšlení, k (sebe)reflexi, k následné kultivaci sama sebe, k lepšímu pochopení člověka a jeho chování.
co mě ale bohužel ruší je nepečlivý počin překladatelky (nebo korektorů), narážím na spoustu chyb, dokonce i gramatických.

07.12.2017 5 z 5

Něžná píseň Něžná píseň Leïla Slimani

zcela mi v knize chyběl popis postav, prostředí, cokoliv. je zde popsán děj, ale je o chuzen o mnoho důležitých detailů, které mi tam chyběly.
občas mi neseděla volba slov ve větách, i kontext byl někdy maličko nedotažený (př. rodiče dětí hledali chůvu nekuřačku, přitom sami kouřili a dokonce i uvnitř v bytě).
zápletku je popsána hned na začátku, takže žádné další překvapení se pak do konce knihy nekoná.

15.06.2017 2 z 5

Tvořivá síla čaker Tvořivá síla čaker Anodea Judith

Zpočátku se mi zdálo, že to bude pouze další americký návod na skvělý život prostřednictvím dosahování cílů, ale nakonec jsem byla překvapena precizním zpracováním témata knihy a hloubkou myšlenek, kniha nabídla nespočet otázek a zajímavých podnětů k přemýšlení nad sama sebou a zrodu nových nápadů.

10.02.2017 4 z 5