LindaB LindaB komentáře u knih

Dům na jezeře Dům na jezeře Ella Carey

Kniha se mi četla mnohem lépe než Uzamčená minulost. Pravděpodobně je to tím, že je tu dán větší prostor historické časové lince, která je tím pravým lákadlem ke čtení této knihy. O to přece jde především, co se tenkrát stalo?
Zároveň mě zaujal reálný základ, jenž byl součástí i první knihy, ale teprve teď jsem se dostala k tomu zjistit něco víc o spoustu let skrytém apartmánu Marthy de Florian, vidět v knize ikonický obraz mladé Marthy a pár fotografií tohoto úžasného bytu. A také přečíst si maličko o opravdovém životě Marthy a jejích potomků. Za toto děkuji autorce nejvíc. Za knihu, která ve vás probudí zájem o něco dalšího. Je to vlastně trochu jako čekání na další díl série knih oblíbeného autora, akorát člověk se musí posnažit sám. ????

23.09.2019 5 z 5

Má paní: Nesmrtelný příběh Jindřicha VIII. a Anny Boleynové Má paní: Nesmrtelný příběh Jindřicha VIII. a Anny Boleynové Veronika Moreira

Tisíckrát obehraný příběh a přesto může být opět jiný. Tentokrát autorka zvolila soubor dochovaných dopisů, především Jindřichových adresovaných Anně, které prolnula vyprávěním králova šaška. Děj je svižný a čtivý, takže čtenář hltá každé slovo i přesto, že konec tohoto až neuvěřitelného příběhu je všeobecně známý. Anna je v knize vykreslena jako bezskrupulózní manipulátorka, nicméně v závěru si opět kladu otázku, zda byl její trest adekvátní. Ovšem popravy v té době byly součástí běžného života a pro Jindřicha to byl zřejmě nejjednodušší způsob, jak se své nevhodné ženy zbavit.
Kniha mě opět (jako žánrově obdobné knihy) donutila ponořit se hlouběji do dějin, pro tentokrát do dějin Anglie. Samozřejmě klíčovým bodem jsou historická fakta o všech šesti ženách Jindřicha VIII. a o jejich dětech. Osobně mám právě toto na historických románech ráda, když mě donutí bádat a štrachat se v konkrétním tématu z různých stran. Díky za takové knihy a díky za internet.

09.03.2019 5 z 5