lepe80 lepe80 komentáře u knih

Vedľajší účinok Vedľajší účinok Raymond Hawkey

téma je stále aktuální, je vidět, že autor o něm hodně přemýšlel. Čte se dobře a za mě 80%

04.07.2019 4 z 5

Diagnóza Diagnóza Benjamín Tinák

velmi sa páčila; príbehy sú naozaj realistické a velmi zaujímavé, nadto pekne napísané.

03.07.2019 5 z 5

S nasadením života 3 S nasadením života 3 Andrzej Zbych

Všech 6 příběhů obsažených v této knížce je supr, pátrání po gruppenführeru Wolfovi pokračuje. Dobrý byl Železný kríž anebo též akcia Dubový list. Seriál jsem prozatím neviděl, ale prý byl taky fajn.

listop.2021 - po dlouhé době splněný rest, s konstatováním, že seriál celkově taky není vůbec špatný, i když některé díly byly asi "slabší" než v knize :)

02.07.2019 5 z 5

Príručka pre chovatelov vtáctva 2 - exotické spevavce Príručka pre chovatelov vtáctva 2 - exotické spevavce Heinrich Dathe

Podrobné informace o chovu, dobré rady, nejen popis různých druhů exotického zpěvného ptactva. Jedinečná publikace jaká se už dnes moc nevidí s mnoha čb. fotografiemi a barevnou přílohou.

01.07.2019 5 z 5

Muž s jazvou Muž s jazvou Willi Stenton

Na čtenáře čeká dobrodružství s lovci bizonů, Indiány ,Čejeny, kočovníky, jezdci a pistolníky... supr dobrodružné čtení.

30.06.2019 4 z 5

Lovec zmijí Lovec zmijí Lazar Viktorovič Karelin

V knížce je dost zajímavých postřehů k zamyšlení. Člověk aspoň zase vstřebá atmosféru jiného sociálně-kulturního prostředí.

29.06.2019 5 z 5

Vůbec to není špatné čtení, určitě stojí za vyzkoušení, není to jenom nějaké blábolení.
Autor taky na osudech lidí ukazuje, jak se s osudem prali jiní a jak si pomohli. Jsou zde i věci, které čtenář zjistí, že sám ví, ale nějak jaksi na ně zapomněl - a knížka to znova dobře připomíná.

29.06.2019 5 z 5

Základy mikroekonomie s humorem Po-Cho-Pil !!! Základy mikroekonomie s humorem Po-Cho-Pil !!! Filip Ježek

texty probíraných témat, které se učí na vysokých školách stále stejným způsobem jsou zde popsány zcela netradičním způsobem. A protože jsou velice čtivé a poutavé, a k tomu jsou dostatečně stručné a přitom výstižné, lze jenom doporučit. Pro naučení základů je opravdu super. Doporučuju na 100%.

27.06.2019 5 z 5

Superzáhady a zázraky Superzáhady a zázraky Frank P. Jones

většina příběhů je dobrých, určitě jsou napsané velmi čtivě a potavě, o tom není sporu. Pravdou je, že chybí jakékoliv odkazy či citace. Na obálce se píše, že jsou to příběhy, které se skutečně udály a vzbudily ve své době mimořádný ohlas. Je to jako "věřte-nevěřte" a pokud musíte, tak hledejte a ověřujte. Jinak je to pohodové rychločtení.

27.06.2019 4 z 5

Těšínsko 5. díl Těšínsko 5. díl Jaroslav Štika

šumné (t.j. pěkné) zachycení lidového folklóru a kultury zejména místní polské národnostní menšiny plus hezké historické snímky z vystoupení různých souborů, které byly dříve známé široko ve světě (tradice se dodnes udržuje). Nebylo by naškodu, kdyby byl zřetel kladen na samotné Těšínsko, takto, nevím proč se tu projevují ale mnohé okolní vlivy - nemá to být spíše Frýdecko ? vždyť se popisuje též salašnictví, Valaši aj. z Rožnovska, "Valmezu" a na druhou stranu zaś gorale od Jablunkovska. Takže takový mix to je.

27.06.2019 4 z 5

Faraonův poklad: román z doby Ramesse II. Faraonův poklad: román z doby Ramesse II. Wilhelm Walloth

starší a velice zajímavé čtení. Bohužel, jak autor, tak jeho dílo stále neprávem poměrně v zapomění, velká škoda. atmosféra výborná.

26.06.2019 5 z 5

Padišachova dcéra Padišachova dcéra neznámý - neuveden

svým způsobem zajímavé pohádky, jen některé pojmy a jména jsou pro nás neobvyklá, tak jenom pod čarou jsou velmi stručně vysvětlené. jiný kulturní vliv a tradice jsou patrné, ale to k tomu prostě patří.

26.06.2019 3 z 5

Moderná psychohygiena Moderná psychohygiena Daniel Bartko

je vidět, že psychohygiena měla a má své místo v životě člověka, ať už si to uvědomuje nebo ne. Problémy jaké řešíme dnes, řešili naši předkové už dříve, jenom je nazývali trochu jinak. Místo hyperaktivity dětí to byla jednoduše neposednost, atd. Je pěkné, co všechno se do knížky vešlo. Od útlého dětského věku, přes školní věk, pubertu a adolescenci, dospělost až po stáří. Je poukázáno na množství problémů, jistě má i velký vliv prostředí (okolí)

26.06.2019 4 z 5

Čiernobiela tvorivá fotografia Čiernobiela tvorivá fotografia Petr Tausk

Velmi pěkná kniha, dodnes má co říci. Na mnoha použitých konkrétních ukázkách od mnoha autorů různých fotografií (skvělých nostalgických snímcích, které ještě vzmocňuje samotná černobílá fotografie) popisuje autor použité metody, techniky a výsledný efekt, který tyto metody přinášejí. Je to naozaj dobrá kniha.

400 rád pre milovníkov psov 400 rád pre milovníkov psov Manfred Koch-Kostersitz

Taky myslím, že výchova a výcvik pejsků od štěňat dál je popsaná názorně a dobře. K tomu jsou použity opravdu vhodné a léty osvědčené metody a postupy - jistě nejsou zastaralé! - ale velmi rozumné.

Tak třeba už jen základy: "prút, ktory si možeme odrezať pri každej prechádzke, má byť viac výstrahou ako sposobiť bolesť" alebo "pri výchove nikdy nepoužívajme palicu a bič. Odkedy vieme, aký je pes jemnocitný a ako ľahko sa dá usmerňovať, sú tieto barbarské pomocky zbytočné".

Filosoficky: dají se tyto zastaralé metody srovnat třeba s moderními výcvikovými metodami, jako jsou třeba obojky z levného dovozu, které mají psa odnaučit štěkat tím, že vydají elektrický impulz jakmile pes začne štěkat ...

Slovenské kúpele Slovenské kúpele Ján Šípoš

velmi pěkný album s krásami slovenských vřídelních a termálních lázní. Oceňuji též dnes už historické snímky z dob, kdy bylo československému lázeňství přikládán patřičný význam a tím i kvalita byla zaručena na vysoké úrovni o návštěvnosti ani nemluvě...

Jirka postrach rodiny Jirka postrach rodiny Richmal Crompton

četli jsme doma sice jenom některé povídkové příběhy, a buď to bylo šťastná náhoda, anebo je celá knížka tak dobrá, že jsme se dobře bavili.

Yetti Yetti Jaroslav Mareš

I přesto, že dodnes žádná expedice věrohodně nepotvrdila existenci yettiho, stále se objevují svědectví o záhadných tvorech na Zemi. Co není, může jednou být a po přečtení příběhů z této knížky tomu tu naději můžete zase dát.

24.06.2019 5 z 5

Němečtí parašutisté ve II. světové válce Němečtí parašutisté ve II. světové válce Volkmar Kühn

zase kousek dějin a osudy mnoha lidí - nejenom parašutistů, ale i plánů velení, pomocných zdravotníků atd. - který byl zvláštní součástkou k pozemním jednotkám, na počátku války jako nový bojový úderný prostředek. Potěšil mě dostatek zajímavého čtení - doporučuji pro zájemce o vojenství a historii.

Veľká kniha o nápojoch Veľká kniha o nápojoch Peter Matuška

barevné retro obrázky z dob socialismu s džusy v plechovkách, starými obaly od čaje, vitakávy, flaša stolichnaya russian vodka, limonády mirinda... to je super potěšení jako doplněk k tolika skvělým recepturám skvělých nápojů a mnoha zajímavostem ze světa. Opravdu krása.

23.06.2019 5 z 5