Lenkavčelka Lenkavčelka komentáře u knih

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Kniha, která Vás donutí přemýšlet nad životem a nad tím, jak rychle může skončit. Je to kniha o umírání a touze žít. Velice křehký příběh o překotnosti lidské duše, která je za každých okolností nepokojná.

04.01.2021 5 z 5

Vzkříšení Vzkříšení Lev Nikolajevič Tolstoj

nádherný román, který poutá pozornost od začátku do samého konce. Román uzavírá vyústění osobního dramatu knížete Něchljudova, což neznamená vyřešení jeho osudu, ale nalezení všeobecné pravdy, pomocí níž má být odstraněno zlo ze společnosti.
Z doslovu mě zaujal pohled spisovatele R. Rollanda, který pokládá tento román za jeden z nejkrásnějších básní lidského soucitu. Rolland napsal "... vidím pronikavě světle šedé oči Tolstého, tento pohled pronikající lidem do duše a obracející se na jejich svědomí, na jejich mravní odpovědnost ".

21.03.2023 5 z 5

Hodinový strojek aneb Příběh na jedno natažení Hodinový strojek aneb Příběh na jedno natažení Philip Pullman

Maličká knížečka s bohatým dějem. Dějem tak napínavým, že nevíte, jak vše dopadne. S osudem postaviček si zahrává sám dábel. Kladně hodnotím i obálku knihy a ilustrace.

16.11.2020 4 z 5

Zimní záře Zimní záře * antologie

Pohodové povídky se zimní náladou. V knížce najdete např. povídku: Boží požehnání, Který z nich byl andělíčkem? Krásný skutek, Štědrá nadílka, Výměnkáři, Pošťák Kratochvíl, Dvě děti, Vesnická povídka a další povídky, které pohladí po duši.

16.11.2020 4 z 5