lenka2525 lenka2525 komentáře u knih

Na volné noze Na volné noze Robert Vlach

Kedysi som sa dušovala, že ja na voľnú nohu nepôjdem nikdy. Zdalo sa mi to nebezpečné, plné neistôt, jednoducho príliš dobrodružné.

Napriek tomu, že z okolia som cítila dostatočnú podporu a povaha môjho povolania skutočne priam nabádala k tomu, aby som na voľnú nohu prešla, niekoľko rokov som odolávala. Našťastie len tri.

Potom ma život sám dokopal, aby som sa konečne vydala na freelance dráhu a som mu za to nesmierne vďačná! Iný životný štýl si momentálne už ani nedokážem predstaviť.

Kniha Na volné noze od Roberta Vlacha sa mi síce do rúk dostala až po niekoľkoročnom voľnonožectve, no napriek tomu som z nej nasala úchvatné množstvo tipov a umožnila mi urobiť si aj určitý audit vlastného podnikania.

Je to poriadna viac ako 700-stranová biblia, ale obavy, že by bola preplnená len balastom a prázdnymi rečami, nie sú vôbec na mieste.

Je plná praktických tipov, rád, návodov a skúseností pre nováčikov aj ostrieľaných freelancerov. Ak si teda nie ste úplne istí, či máte perfektne zmáknutú oblasť cenotvorby, produktivity, IT výbavy, starostlivosti o portfólio svojich klientov, marketingu či financií, určite po knižke siahnite.

A čo je najlepšie, na svete je už nejaký čas aj anglická verzia The Freelance Way prispôsobená zahraničnému publiku, ako aj audio kniha.

08.05.2020 5 z 5