Leffi Leffi komentáře u knih

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Nemohu uvěřit, že se to po letech opravdu stalo, ale já dočetl knihu. Velkou roli zde hrála skutečnost, že obdivuji Sterakovu kariéru, jeho vývoj a mistrnost s kterou se dokáže postavit k novým výzvám. Napsání knihy ovšem považuji, v době kdy mladí lidé prostě moc nečtou, za obrovskou věc. A tak jsem nemohl nepropadnout zvědavosti, jak se s touto výzvou popasoval.
A je to vskutku hodně dobré. Místy mě teda neustálé omílání jedné a té samé motivace, trochu naivní přístup hlavní hrdinky až vitáčel, ale od čtení mě to nijak neodradilo. Čím více jsem začal odkrývat svět který Sterak vytvořil, čím více odhaloval různá zákoutí, různé principy magie, tvory a charaktery, tím více jsem se prostě nemohl dočkat, jak to celé skončí. Neměl jsem dost a konec knihy jsem prostě sjel jedním dechem. Vzniklo tu opravdu něco fantastického, vskutku obdivuhodného, Sterak si nastavil laťku hodně vysoko. Žádný charakter není plochý, každý sehrál svou roli a jako celek to fungovalo uvěřitelně, dojemně a hlavně napínavě až do konce. Karty jsou rozdány a já se upřímně těším na další pokračování. Nofrana Hur.

11.06.2021 4 z 5