Lavenderina Lavenderina komentáře u knih

Ty a já: Jsi můj důvod Ty a já: Jsi můj důvod Jenny Naomi (p)

Kniha samotná se ke mně dostala přes známosti a hned ze startu mohu říci, že sama bych si toto "dílo" nikdy nekoupila za vlastní peníze. Důvodu je hned několik. Jako první bych zmínila nevzhledný přebal samotné knihy. Obrázek, zřejmě kreslený amatérem by sám o sobě nebyl žádný problém. Překážkou je do očí bijící nízká kvalita zmíněného obrázku, výběr fontů a vůbec grafické zpracování. Zadní strana přebalu je po vzhledové stránce snad ještě horší. Nemohu uvěřit, že při schvalování opravdu prošla tak těžkopádná grafika. O obálce bych mohla napsat daleko více, ale ta přece knihu nedělá knihou. Vrhla jsem se tedy na čtení a snažila se ignorovat sazební chyby, které by měl spravit korektor (tento fakt mi jasně říkal, že knihu nikdy neviděl profesionál a neprošla patřičnou přípravou na tisk). Četba skončila stejně rychle, jako začala. Laciné výrazy od "zazubil se" přes poznávání postav pouze z barvy vlasů s naprosto roztříštěným slovosledem na mě působily levně a neukazovaly úroveň, kterou jiní hodnotící tak mermomocí popisují. Knihu jsem nedočetla. Překousala jsem se přes pár kapitol. Příběh u mě skončil, když autorka vykreslila mladé lidi jako naivní hlupáky naprosto nezaujaté vlastním oborem a historii (Paříž je hybatelem historického i dnešního umění a nikdo z charakterů opravdu neprojevil sebemenší zájem o jakékoliv fakta či informace), prostředí jako mezidimenzionální prostor bez jakéhokoliv popisu a to i přes to, že se větší část děje odehrávala v jednom z nejskvostnějších měst světa. A pojmenování "zastaralé umění"? Slečna Jenny Naomi nemá o historii sebemenší přehled. Nemohu zde vypsat všechny chyby, nedostatky a proto ukončím hodnocení. Autorka by měla vyhledat pomoc profesionálů minimálně v grafické formě a slepě nepsat o událostech a místech, kterým nerozumí nebo zde nikdy nebyla. Výzkum je základ úspěchu.

31.08.2020 odpad!