lastun lastun komentáře u knih

Příběhy od jezerního břehu Příběhy od jezerního břehu Naj-an Š’

(SPOILER) Překladatel vybral do knihy nejlepší části příběhu, ve kterých se neustále se rozrůstající tábor zbojníků bouří proti prohnilé vrchnosti. Dost mě to bavilo, protože u mě v zaměstnání je momentálně hodně zaměstnanců "donucených k odchodu na Liang-šan-pcho". Když jsem se ale na konci knihy ve shrnutí pokračování původního díla dozvěděla, co se později dělo se Sung Ťiangem a dalšími, moje nadšení trochu pominulo. Svět je opravdu blbé místo pro spravedlivé lidi...

04.07.2023 5 z 5

Tai chi Tai chi Vlasta Pechová

dobrá knížka o tajči

04.11.2021 5 z 5

Umění Orientu Umění Orientu kolektiv autorů

poklad od babičky, ale už trochu salát a mnoho vyobrazení je pouze černobílým tiskem

04.10.2021 5 z 5

Vsuvka do Putování na západ: román na přidanou Vsuvka do Putování na západ: román na přidanou Dong Yue

Název odpovídá tomu, oč se jedná, komu nestačilo samotné Putování na západ (Opičí král), může si dát tento přídavek

Tulení toulání Tulení toulání Jana Veselá

překrásné ilustrace, neznám výstižnější obrázky tuleňů

Naše kuře Napipi Naše kuře Napipi Ondřej Sekora

vtipný komiks, který se rýmuje a kresby mají šmrnc

Tuleni Tuleni Jacques-Yves Cousteau

poučná knížečka o tuleních od největšího mořského kumštýře 20. století

Země tisíce rozmarů Země tisíce rozmarů André Maurois

moc pěkný fantazijní příběh

Bystroušek Bystroušek John Beaty

poutavém vyprávění, pěkně ilustrováno, v příběhu je dobře popsán skutečný život vorvaňů

Opičí král Opičí král Wu Čcheng-en

Tuhle knihu opravdu miluji a čtu ji opakovaně. Líbí se mi také čínské seriálové zpracování z osmdesátých let. A knihou inspirovaný japonský animovaný seriál Dragon ball, pro ten mám rovněž slabost.

Zkazky o šesteru cest osudu Zkazky o šesteru cest osudu Pchu Sung-Ling

Příběhy jsou napínavé a je v nich dostatek nadpřirozena. Mám všechny tyhle staré čínské povídky velmi ráda, tuto knihu pak obzvlášť, ba možná nejvíc.

18.02.2021 5 z 5

Podivuhodné příběhy z čínských tržišť a bazarů Podivuhodné příběhy z čínských tržišť a bazarů Jaroslav Průšek

To je jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Příběhy jsou napínavé a je v nich dostatek nadpřirozena. Mám všechny tyhle staré čínské povídky velmi ráda.

18.02.2021 5 z 5

Rozmarné a tajuplné příběhy ze staré Číny Rozmarné a tajuplné příběhy ze staré Číny Jarmila Häringová