krokodylvk krokodylvk komentáře u knih

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Kniha má promyšlené mechaniky magie a nápaditý svět, jehož taje prozkoumáváme skrze mladou hrdinku Arilu. Jde o sympatickou postavu, se kterou jsem se snadno ztotožnil. Její hledání místa na světě a touha dokázat něco velkého mě zasáhla u srdce. Spolu s Arilou potkáme další zajímavé postavy, které se zdají na první pohled odlišné, ale spojuje je jedna vlastnost a to, snaha konat dobro. Avšak každý podle své vlastní perspektivy. Autor umně vykresluje různé úhly pohledu jednotlivých postav a ukazuje na nich, že nikdo z nás není čenobílý a nikdo není vysloveně zlý.
Ikdyž jsem se ze začátku obtížně dostával do příběhu, s každou další stránkou pro mě bylo čtení plynulejší. Je znát, jak se autor postupně zlepšoval. Jsem rád, že jsem vytrval a nepřestal číst, protože to dobrodružství za to stálo. Když takhle vypadá autorova první kniha, těším nejen na pokračování Arily ale i na další tituly, které snad brzy přijdou. Myslím, že autor má velký potenciál přivést na svět spoustu úžasných příběhů. Už se na ně těším.

09.06.2021 4 z 5