KOPEBR KOPEBR komentáře u knih

Karneval krýs Karneval krýs Jozef Banáš

(SPOILER) Už dlhé roky opakujem, že žijeme len v úbohej ilúzii o demokracii, slobode a ľudských právach...
Virtuálna realita, ktorá nás obklopuje a ktorú mnohí v našom okolí viac, či menej vedome pomáhajú vytvárať a umelo ju udržujú pri živote, je natoľko presvedčivá, že aj skúsení kritici majú občas problém, aby ju v reálnom čase dokázali odlíšiť od skutočnosti.
Za socializmu sme sa aspoň nemuseli tváriť na demokraciu. Všetci sme odmalička vedeli, že sa jedná o diktatúru proletariátu a tak sme to aj brali. Boli sme zvyknutí niečo iné si myslieť a iné hovoriť na verejnosti, bola to všeobecne praktizovaná pretvárka. Väčšina však neverila tomuto verejnému "maskovaniu" a brali sme to ako povinné jazdy, či súčasť politického folklóru.
Dnešná doba je typická hromadnou poruchou vnímania reality. Ľudia začínajú slepo veriť propagande, strácajú kritické myslenie, ocitajú sa v podivnej schyzofrénii umocnenej na druhú.

07.11.2022 5 z 5

Kto by už kradol nohy! Kto by už kradol nohy! Gert Prokop

Svojim spôsobom autor výrazne predbehol dobu, lebo sci-fi to bolo vtedy, keď som bol mladý muž. Dnes vidíme, že sa seriózne "konšpiračné teórie" stali realitou a budúcnosť neveští nič dobrého v prospech slobody občana.

27.03.2018 5 z 5