Knihomolka994 Knihomolka994 komentáře u knih

Kdo zastaví déšť Kdo zastaví déšť Helena Žáková

Musím se přiznat, že jsem si knihu koupila kvůli krásné obálce a názvu, který mě zaujal, ale úplně jsem nevěděla do čeho jdu… No a po prvních dvaceti stránkách jsem pochopila, že autorka má vážně potenciál a že kniha předčila veškerá má očekávání… Čekala jsem oddechový příběh, ale ukázalo se, že tady jde o něco mnohem hlubšího a opravdovějšího, o opravdu silný příběh, který nám napínavě, chvílemi úsměvně a chvílemi i dojemně a chytře zprostředkovává nedávnou historii Kypru, o které jsem nevěděla nic a nikdy by mě nenapadlo, že může být tak zajímavá, a přitom je příběh tak silný, čtivý a poutavý, že by vydal klidně na hollywoodský trhák a docela dobře si ho dovedu představit jako takový ten film, po kterém odcházíte z kina úplně hotoví a čtrnáct dní z něj nemůžete přestat brečet a nemůžete přestat myslet na hlavní hrdiny. Kniha je sice dlouhá, ale je tak strašně čtivá, že ji možná zhltnete ani nevíte jak. Doufám, že autorka napíše další knížky, protože od české autorky jsem už dlouho něco takového nečetla. Líbil by se mi film nebo seriál.

06.09.2020 5 z 5