Kmikuka Kmikuka komentáře u knih

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Lucie Stošková

Autorku sleduji delší dobu, protože jakýkoli avizovaný počin na české knižní fantasy scéně, je pro mne malým svátkem. Navíc vizualizace knihy, obálky i ilustrací byla více než lákavá, až se otevřou knihkupectví a vy si budete moci vzít tuto knihu do ruky, zamilujete si ji a rozhodně ji tam nenecháte! Vím, že kniha se pohybuje na pomezí žánrů. Prostředí univerzity čar a kouzel v magickém světe ji situuje do ryze fantasy žánru, evokuje YA literaturu a snad i HP. Ale tak snadné to s touto knihou, sérií Kvadriga není a snad nebude! Už od prvních kapitol se rozkrývá romantický příběh poměrně nesourodé dvojice, mrzutého profesora a jeho krásné asistentky. Červená knihovna, jako vyšitá? Nikoli, tato kniha není tak přímočará a příběhově monotónní, jak by se mohlo zdát. Postupem se mezi běžnými často humornými, romantickými scenériemi rozkrývá temný příběh z minulosti a vědomí, že zlo nikdy nespí. Tato kniha si rozhodně zaslouží vaši pozornost a dle mého to bude skvělý dárek pro mladšího milovníka fantasy žánru i klasického vyznavače beletrie. Nechte se unést magickým světem, který je tak známý, ale přesto bizarní.

18.01.2021 4 z 5

Google poezie: Psáno našeptávačem Google poezie: Psáno našeptávačem Tomáš Miklica

Začalo to prostě otázkou: „A proč vlastně někdo dělá takovou knihu?“ a odpovědí „To neřeš, je to poezie, u té se neptá proč vzniká.“ I takhle se kniha dostane domů a následně baví rodinu i přátele. Kdybych měla reklamní agenturu hrdě bych tyto básně tiskla na hrnky i trička. Kam se hrabou meme obrázky, milované i nenáviděné. Nikdy jsem poezii nečetla, neměla ji ráda, ale tohle mě baví. Často se k ní i vracím, protože si na něco vzpomenu a musím do ní nahlédnout. Myslím si, že je to optimální kniha, dárek pro milovníka humoru, co nemá obavy ze světa technologií. Technologie jsou všude kolem nás, ale člověk má zatím stále to poslední slovo.

19.01.2021 5 z 5